İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Salda Gölü’nde Yasağa Rağmen Korkunç Görüntüler: 5 Kişiye Yaptırım Uygulandı

Salda Gölü’nde Yasağa Rağmen Korkunç Görüntüler: 5 Kişiye Yaptırım Uygulandı

salda-golu-nde-nargile-icip-camur-banyosu-yaptilar-plaja-rogar-kapagi-attilar-901501-1

Burdur’da Türkiye’nin Maldivleri olarak görülen Salda Gölü, 2019 yılında NASA tarafından görüntülenmiş ve incelenmek üzere ziyaret edilmişti. NASA’nın yaklaşmaktan bile çekinmemizi söylediği ve özel koruma altına alınmasını söylediği gölde bu bayramda korkunç manzaralara şahit olduk.

1Ziyaretçi Akını

Bu yıl pandemi sonrası en uzun tatillerden biri Kurban Bayramı tatili olunca ülkenin 4 bir yanı yerli turist akınına uğradı. Yüzlerce kişi göle girişin serbest olduğu yerlerden halk plajını doldurdu. Bol bol fotoğraf çekip bu anları ölümsüzleştiren de vardı, göle mazgal atan da!

2Geçen Yıl Giriş Yasaklanmıştı

Geçen yıl 15 Ekim’den beri gölün Beyaz Adalar kısmına giriş yasaklanmıştı. Ancak bu yıl bayramı fırsat bilen ziyaretçiler gölün en korunaklı alanında bile otoparka arabasını park ettikten sonra elektrikli araçlarla gezdiler. Bunun yanı sıra yasak olmasına rağmen çukur açıp çamur banyosu yapanlar, nargile içenler hatta mangal yakanlar gözden kaçmadı.

3Görüntüleri Paylaşan Vekile Cevap

Sosyal medyada yayılan Salda’da mangal ve nargile görüntülerini paylaşanlardan biri de CHP Burdur milletvekili Mehmet Göker oldu. Göker’e cevaben “Sayın vekilim, görüntülerdeki yasaklamalara aykırı davranışlar için 5 kişiye idari yaptırım uygulandı bile.”  açıklamasında bulunan Burdur Valisi Ali Arslantaş oldu. Valilikten alınan bilgiye göre göl çevresiyle ilgili yasaklara aykırı davranışta bulunduğu tespit edilen 5 kişiye, 2 bin 135 lira idari para cezası verildi.

 

Yorum Yap