1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Satın Aldığı Otomobilleri Asla Kullanmayan Adamın İlginç Vasiyeti

Satın Aldığı Otomobilleri Asla Kullanmayan Adamın İlginç Vasiyeti

satin-aldigi-otomobilleri-asla-kullanmayan-adamin-ilginc-vasiyeti

Herkesin zevkine kimse karışamaz tabi ama böyle tuhaf bir şeyden keyif alınır mı merak ediyoruz. Evet, efendim Antalya’da bir vatandaşın da tuhaf bir zevki var. Abdullah Şimşek isimli beyefendi aldığı otomobilleri hiç kullanmıyor.

1Ne Satıyor Ne Biniyor

Antalya’da oto yıkamacılığı yapan Şimşek, 3 yıl önce parçası ve boyası değişmeyen 2 adet araba alarak başladı bu serüvene. 94 model Doğan SLX marka araçlar fabrikadan çıktığı şekilde orijinal. Biri yeşil biri bordo olan iki araç için özel garaj yaptırmış Şimşek. Ve bakıma bile çekici ile gönderiyor.

2Araçlarına Değer Biçemiyor

Araçlarına gözü gibi bakan adam bunlara asla paha biçemiyor. 185 bin liralık teklifleri bile geri çevirmiş Şimşek. Kendine özel başka bir aracı bulunan adam işlerini bu araçla hallediyor. Kullandığı aracı ise diğer iki araçla kıyaslayamıyor bile Abdullah Şimşek. Söylediğine göre; bu arabalarla arasında büyük bir aşk var Abdullah Bey’in.

3Ayakkabılarını Çıkararak Biniyor

Abdullah Bey için öyle değerli ki bu iki araba binerken ayakkabıları bile çıkarıyor. Zaman zaman araçlarına binip saatlerce garajda vakit geçiriyor hatta onlarla çay kahve içip sohbet ediyor. Araçlardaki “sıfır kokusunun” gitmesini istemediğini belirten Şimşek, bunun için özel bir ilgi gösteriyor.

4İlginç Vasiyet

Araçlarına binmeye kıyamayan Abdullah Bey öldükten sonra da kimsenin dokunmasını istemiyor onlara. Ve ilginç vasiyetini şöyle ifade ediyor: “İki tane çocuğum var. Kesinlikle onların da satmasını ve binmesini istemiyorum. Eğer öyle bir şey yaparlarsa, öldüğümde mezarıma dahi gelmesinler. Bana değer vermediklerini sayarım. Çünkü ben bu arabalara gözüm gibi bakıyorum. Ben binmiyorsam onlar da binmeyecek. Ben nasıl saklıyorsam onlar da saklasın. Bu arabaların ebediyen anı kalmasını isterim.”

Yorum Yap