1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Seneye İlk Örneği Tamamlanacak Olan Tesla Bot Hayatımızı Nasıl Kolaylaştıracak?

Seneye İlk Örneği Tamamlanacak Olan Tesla Bot Hayatımızı Nasıl Kolaylaştıracak?

tesla-57

Biliyorsunuz son yıllarda tek ayak üzerinde duran, atlayıp zıplayıp merdiven çıkan marifetli robotların yapılmasıyla birlikte robotik teknoloji ve yapay zeka aldı başını gitti. Özellikle Boston Dynamics isimli firma bu konuda çok yol katetti. Bunu gören köyün delisi Elon Musk da durmadı tabi ve geçtiğimiz günlerde yapılan Al Day etkinliğinde yeni ürünlerinden biri olan robot Tesla Bot’u tanıttı.

1Korkmayın,Robotumuz Dost Canlısı

Elon Musk Tesla Bot ile birlikte bir çok yeni ürün tanıtıp biz sadece elektrikli otomobil yapmıyoruz dedi ve gecenin yıldızı tabi ki bu insansı robot oldu. Yapay zeka ve aşırı akıllı teknolojiler, robotlar Black Mirror gibi bilimkurgu yapımlarında bizi ne kadar korkutsa da bu kez korkmamıza gerek yokmuş. Çünkü insan formunda tasarlanan Tesla Bot arkadaş canlısı, sevecen bir robot olacakmış. Valla biz de Musk’ın yalancısıyız.

2Markete Gidecek, Poşetleri Taşıyacak

1.72 boyu, 56 kilo ağırlığı ve tamamen insan vücuduyla aynı formda tasarlanan gövdesiyle bu robot insanların artık yapmaktan sıkıldıkları ve sürekli tekrarlamak zorunda oldukları işleri toparlamak üzere hayatlarımıza girmeye hazırlanıyor. Saatte 8 kilometre hızla yürüyebilecek Tesla Bot, ortalama bir insandan sadece bir tık daha hızlı. Marifetli robotumuz, sizin için markete gitmek ve 21 kiloya kadar olan ağırlıklarınızı taşımak için resmen gün sayıyor.

Yorum Yap