1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Sosyal Medyada Mizah Unsuru Oldu: Kim Bu Oturan Amca?

Sosyal Medyada Mizah Unsuru Oldu: Kim Bu Oturan Amca?

6009f3dad3806c4b14c7f8e3

Joe Biden’ın  ABD seçimlerinde galip gelmesi ve başkanlık koltuğuna oturma serüveni oldukça ses getirdi. Önce Trump destekçileri Beyaz Saray’ı bastı, darbe oluyor sandık. Ardından yeni başkanın yemin töreni ve görev devralması için düzenlenen gece olay oldu. Jennifer Lopezli, Lady Gagalı yemin töreni ve sahne performansları tüm dünyanın ilgisini çekti. Ne de olsa Amerika, ülke komple dev bir şov programı stüdyosu gibi.

Geceden ilgi çeken ve sosyal medyanın gündemine ‘oturan’ detaylardan biri de kalın montu, eldivenleri ve sıkkın görüntüsü ile ABD’de Demokrat Parti’nin başkan aday adayı olarak seçimlerden önce bir dönem Başkan Joe Biden ile adaylık için yarışa giren Senatör Bernie Sanders oldu. Sosyal medyada çok fazla görüntünün içine yerleştirilen bu kare büyük ilgi topladı.

1Metrobüste

Zaten o ellerin duruşu o bitkinlik tam metrobüs amcalarını hatırlatmıştı bize de. Gerçeğe oldukça yakın. Hangi istikamette gidiyor dersiniz?

2Abdülhamit’i Savunurken

Hepimizin artık ezbere bildiği çok eski bir tartışmanın içinde Bernie Sanders görmek mi? Neden olmasın. Kim Abdülhamit’i savundu kim savunmadı tartışıladursun Sanders amcamız da biraz kestirsin fena mı? Zaten her tartışma programında vardır böyle uyuyan bir profesör.

3Satranç Ustası

Son zamanların popüler Netflix dizisi Queen’s Gambit’in başrolü ile satranç oynamak mı? Hem de yarı uykulu bir odaklanma ile. Bize işi zor gibi geldi.

4Kraliçe ile Defilede

Bu sezon kreasyonları pek beğenmemiş görünse de Kraliçe Elizabeth ile aynı defilede görüyoruz Bernie amcayı.

5Harika Bir Ekibe Dahil Olmak

Friends ekibi her ne kadar yeni bir arkadaşı grupta barındırmak istemese de gençlerin Bernie Sanders’tan dinleyeceği bolca tecrübe olduğu kesin.

 

Yorum Yap