1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Squid Game Kartvizitlerindeki Numaranın Doğru Olması Şoku: Günde 4 Bin Arama Alıyor

Squid Game Kartvizitlerindeki Numaranın Doğru Olması Şoku: Günde 4 Bin Arama Alıyor

Screenshot-2021-09-30-at-16.32.54-5ee98cb

Bu aralar her ortamın gündemi şüphesiz, Netflix’in yeni gözdesi Squid Game. Daha önce size dizinin ayrıntılarından bahsettiğimiz bir yazı paylaşmıştık. Dizi henüz ilk bölümüyle bile dikkatleri çekip Netflix’in en çok izlenenlerden biri olmaya aday olurken diziyle ilgili ilginç detaylar da bir bir gelmeye başlıyor. Son olarak dizinin en başında karşımıza çıkan oyunun düzenleyicilerine ait kartvizitler ile ilgili bir iddia ortaya atıldı.

1 O Numara Gerçekmiş

17 Eylül’de ilk bölümü yayınlanan ve dünyada yoğun ilgi gören diziyle ilgili öyle bir gelişme yaşandı ki diziyi severek izleyen herkes şoka girdi. Dizide görülen bir kartvizit ve arkasındaki numara gerçek çıktı. Oyunculara dağıtılan ve onları oyuna davet eden kartlardaki numara izleyiciler tarafından aranınca olanlar oldu. Bu numaranın sahibi günde ortalama 4000 arama aldığını açıkladı.

2Yardım İstedi

Dizinin yayınlanmasından sonra telefonları hiç susmayan numaranın sahibi, Netflix’ten yardım istedi. Güney Kore’de bir gazetesinin yaptığı habere göre Netflix yetkilileri olaya kayıtsız kaldılar. Bu numaranın kasti olarak kullanılmadığını ve kişinin numarasını değiştirmesi gerektiğini ifade ettiler.

3Başkan Adayı Teklifte Bulundu

Numaranın sahibinin ortaya çıkması üzerine Güney Kore siyasetçilerinden bile tepki geldi. Güney Kore devlet başkan adayı Huh Kyong-Young, numara sahibiyle iletişime geçerek 85 bin dolar teklif etti. Numarayı satın alma isteğinin nedeni bilinmeyen başkan adayının teklifine henüz bir cevap gelmedi.

 

Yorum Yap