1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Tam Korona’dan Kaçmalık Ülkeler: Bu Ülkelerde Neredeyse Kimse Yaşamıyor

Tam Korona’dan Kaçmalık Ülkeler: Bu Ülkelerde Neredeyse Kimse Yaşamıyor

Tam Korona’dan Kaçmalık Ülkeler Bu Ülkelerde Neredeyse Kimse Yaşamıyor

Korona virüsün ikinci dalgasının başladığını düşündüğümüz bu kasvetli günlerde, bulunduğumuz yerden uzaklaşma fikri herkes için oldukça cazip gözüküyor. Ancak dünyanın hemen hemen hiçbir ülkesinde an itibariyle koronadan kaçabilme ihtimalimiz yok. Ancak dünyada bazı ülkeler var ki, orada olsak en azından korona virüse yakalama ihtimalimizin daha düşük olacağını söylemek mümkün. İşte neredeyse hiç kimsenin yaşamadığı ülkeler.

1Sealand

Sadece 27 kişinin yaşadığı bu ada, daha çok okyanus ile ilgili araştırma yapanların ilgisini çekiyor. Ama eğer dünyanın en şanssız kişisi değilseniz, bu adada korna virüse yakalanmayacağınız kesin.

2Vatikan

Roma’nın içinde bağımsız bir ülke olan Vatikan’ın nüfusu sadece 842. Tabii burada yaşayabilmeniz için Hristiyan ruhani aleminin bir üyesi olmanız gerektiğini belirtmek isteriz.

3Monako

Korona virüs olmasa da Monako’da yaşamayı kim istemez ki. Sadece 35.000 kişilik nüfusu ile ve muhteşem denizi ile de oldukça sevdiğimiz minik bir ülke olan Monako, korona günlerini geçirmek için de oldukça cazip görünüyor.

4Cebelitarık

Sadece 29.441 kişinin yaşadığı Cebelitarık’ta şimdiye kadar kaydedilen bir korona virüs vakası bulunmuyor. Hem bu yüzden hem de 4 mevsim muhteşem güzellikleri ile bildiğimiz Cebelitarık her zaman için güzel bir alternatif gibi gözüküyor.

5Cayman ve Marshall Adaları

Her ikisinin de 54.000 civarında nüfusu olan bu adalar, her daim yaşamak için oldukça cazip görünse de korona döneminde bu cazibelerinin katlandığını söylemek isteriz.

6Lihtenştayn

Avrupa’nın göbeğinde özel bir ülke olan Lihtenştayn’da bazı korona vakaları tespit edilmiş olsa da sadece 36.000 kişilik nüfusun içinde insan yine de kendini daha rahat hisseder diye düşünüyoruz.

7Man Adası

Bu isim artık bize başka şeyler çağrıştırıyor olsa da Man Adası aslında 83.000 kişiye ev sahipliği yapan bir ülke. Ada ülkesi olması sebebiyle her daim cazip olan bu ülke, korona günlerini geçirmek için de oldukça uygun gözüküyor.

8Grönland

Soğuğa katlanabilirim diyorsanız sadece 56.000 kişinin yaşadığı bu ülke sizin için oldukça cazip olacaktır.

9Seyşeller

Sadece bu listede değil tüm listelerde olması gereken bir ülke Seyşeller. He daim güzel, her daim muhteşem. Özellikle her mevsim girebildiğiniz denizi gerçekten dillere destan. Ama korona günlerini geçirmek için de 86.000 kişilik nüfusu ile bizim bir numaramız.

Yorum Yap