1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Tokyo 2020’den Güzel Haberler Geliyor: İşte İlklere İmza Atarak Bizleri Gururlandıran Sporcularımız

Tokyo 2020’den Güzel Haberler Geliyor: İşte İlklere İmza Atarak Bizleri Gururlandıran Sporcularımız

kapak_122204

Tokyo 2020 Olimpiyatları devam ederken sporcularımızdan yüzümüzü güldüren haberler arka arkaya geliyor. Olimpiyat tarihinde daha önce başarılı olamadığımız branşlarda öne çıkan sporcularımız göğsümüzü fazlasıyla kabartıyor. Tokyo’da madalya üstünlüğü Çin’in elinde olsa da Türk sporcularımız acılarımızın üst üste geldiği şu günlerde ümit ışığı olmaya devam ediyor.

1Okçulukta İlk Altın Madalya Sevindirdi

4 yıl önceden şampiyonluğun sinyallerini veren Mete Gazoz, okçuluk branşında ülkemize madalya getirerek onurlandırdı bizleri. Klasik yay bireysel kategoride mücadele eden milli sporcu Mete Gazoz, finalde İtalyan rakibi Mauro Nespoli’yi yendi ve altın madalyanın sahibi oldu.

2Kadınlar Güreşte İlk Olimpiyat Madalyamız

2020 Tokyo Olimpiyatları’nın 10. gününe gelindiğinde ise bir kadın sporcumuz göğsümüzü kabarttı. Güreş alanında madalya alan ilk kadın sporcu olan Yasemin Adar, Kazak rakibini 27 saniyede yere sererek bronz madalyanın sahibi oldu.

3Cimnastikte Bir İlk

Türkiye olimpiyat tarihine adını kazıyan sporcularımızdan biri de cimnastik branşında ilk kez madalya kazanan Ferhat Arıcan oldu. Paralel bar aletinde finalde mücadele eden Ferhat Arıcan, 3. lüğü kazanarak bronz madalyayı aldı. Bu başarı ile Türkiye’ye ilk kez cimnastik dalında madalya getirilmiş oldu.

 

 

Yorum Yap