1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Travis Scoot Konserinde İzdiham: Yüzlerce Yaralı ve Ölüler Var

Travis Scoot Konserinde İzdiham: Yüzlerce Yaralı ve Ölüler Var

313387c93cd9fc8cf4a9f4296e80a90c

Kylie Jenner’ın sevgilisi ünlü rapçi Travis Scoot’un Astroworld ismini verdiği festival kapsamında geçen cuma Teksas Houston’da bir konser düzenlenmişti. Basına konserden güzel ve coşkulu görüntüler yansıyacağı beklenirken kanlı sahnelere şahit olundu. Nedeni sonradan açığa çıkan 8 ölüm söz konusuydu.

1İzdiham Yaşandı

Grammy Ödülleri’ne sekiz kez aday gösterilen ünlü rapçi ve organizatör Travis Scott, 2018’de Astroworld Müzik Festivali’ni başlatmıştı. Etkinlik 2020 yılında diğer birçok organizasyon gibi Covid-19 salgını nedeniyle iptal edilmişti. Mayıs ayında bilet satışı açıldıktan 1 saat sonra tüm biletler tükenmişti. Olay günü ölümlerle sonuçlanan izdihamın sebebi ise insanların güvenlik bariyerlerini aşarak sahneye doğru hızla ilerlemeleri olduğu söyleniyor. Bu sırada ezilen, yaralanan ve kalp krizi geçiren 300’e yakın insan olduğu ve güvenlik görevlilerinin iğneyle bayıltıldığı da iddialar arasında.

2“Ne Olduğunu Anladığımda Durdum”

Travis Scoot’a yapılan en büyük suçlama izdihamı ve yaşananların derecesini gördüğü halde konseri durdurmadığı yönündeydi. Özellikle sosyal medyada yayılan videolarda hayranları neredeyse sahneye çıkıp ölülerin olduğunu haber veriyorlar ancak müzik durmuyordu. Travis ise yaptığı açıklamada bunun doğru olmadığını anlatır gibiydi.

Gerçekten harap oldum… Böyle bir şeyin olacağını asla hayal edemezdim. Sizleri bilgilendirmek için elimden geleni yapacağım. Yetkililerle birlikte yakın çalışıyorum. Hayranlarım benim için gerçekten çok önemli ve onlara her zaman olumlu bir deneyim yaşatmak isterim. Ne olup bittiğini anladığım anda şovu durdurdum, ihtiyaçları olanların yardım almasını sağladım. Durumun ciddiyetini asla hayal edemezdim.”

3Ölenler 14-27 Yaş Aralığında

Travis Scoot’un oldukça genç bir hayran kitlesi bulunuyor. Onu iki çocuğunun annesi internet fenomeni Kylie Jenner etkisiyle dinleyen binlerce genç olduğu biliniyor. Konserde ezilerek hayatını kaybettiği söylenen 8 kişinin yaşlarının 14 ile 27 arasında değiştiği resmi olarak açıklandı. Ancak bu sayının çok daha fazla olduğu iddia ediliyor. Travis’in daha önceki turlarda seyirciyi sahneye doğru çağırması ve taşkınlığa azmettirmesi nedeniyle ceza aldığını da söylemeden geçemiyoruz. Dileriz bu acı tecrübe bir daha yaşanmaz.

Yorum Yap