1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Tüyler Ürperten Davada Yeni Gelişme

Tüyler Ürperten Davada Yeni Gelişme

z-LJshkaq0-ZJbyBzNdAdA

30 Eylül 2019 tarihinde Antalya’da yaşayan Çiğdem Yaylak, iş çıkışı patronun söylemesi üzerine kendisini taksi durağına bırakacağını iddia eden Murat K. ya ait olan araca bindi. Murat K. adlı şahıs Çiğdem Yaylak’ı taksi durağına bırakmak yerine bir marangoz atölyesine götürerek saatlerce tecavüz etti. Olayı an be an Çiğdem Yaylak’ın annesi Hülya Baran’a da dinletti. Sesini duyurmaya çalışan mağdur kadın, annesine; “anne ben ölüyorum, oğlum sana emanet” dedi.  Olayın ardından tenha bir alana bırakılan Çiğdem Yaylak kendine gelir gelmez karakola giderek zanlılardan şikayetçi oldu. Şikâyetin üzerine göz altına alınan Murat K. ve arkadaşı, ispatlanabilir ve yok edilmeye çalışılmış delillere rağmen tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Yaşadığı olayın etkisinden çıkamayan genç kadın, çareyi yaşamını sonlandırmakta buldu ve intiharı denedi. İntihar girişimi sonucunda ise %99,9 engelli olarak kaldı.

1Sosyal Medya’ya Taşınan Davaya Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor!


Olayın basın mensupları tarafından gündeme getirilmesinin ardından sosyal medyada çok sayıda incelenen #muratktutuklansın hashtag’i gündem olmayı başardı. Sanat, spor ve iş dünyasından çok sayıda kişinin de yorum yaparak desteklediği hashtag’e yapılan yorum sayısı 100 bini aştı.

2Tokat Anı Kameralara Yansıdı


Antalya 11. Ağır Ceza Mahkemesinde açılan davada kamera kayıtlarına değinen Cumhuriyet Savcısı, sanık Murat K.’nin müştekiye araç içinde tokat attığını ardından araçtan zorla indirdiği ve sarılma teşebbüsüne karşı mağdurun kendisini iteklediğini vurgulayarak, “Sonrasında müşteki yere düşmüştür. Şüpheli Murat K.’nin yere düşen müştekiyi kaldırdığı ve iç çamaşırını indirmeye çalıştığı, ancak müştekinin buna engel olduğu görülmüştür. Şüpheli müştekiye sarılmak istemiş, ancak müşteki istemeyince tokatlayarak yere düşürmüştür. Şüpheli yerdeki müştekiye 2 kez tokat atmıştır” dedi. Cumhuriyet Savcısı  olay sonrasında Murat K’nin tekrar iş yerine gelerek, hortumla merdivenleri sildiği ve ertesi gün kamera kayıtlarının silindiğine dikkat çekti.

3Anne Baran: Kızımın Sesi Oldunuz


Anne Hülya Baran, Antalya adliyesine gelerek; haberin ardından sosyal medyadan büyük destek gördüklerini dile getirdi, “81 milyonun desteğini arkamızda hissettik. Devlet büyüklerimiz, halkımız, kızım Çiğdem’in sesi oldular. Halkımıza, büyüklerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Murat K’nin iddiaları inkâr etmesinin bir anlam ifade etmediğini belirten Hülya Baran, “Görüntüler, mesajlar, raporlar gerçeği söylemektedir. Bunun başka bir açıklaması yok. Bu davayı kazanacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Yorum Yap