İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Twitter İlk Kez Türkiye’de Test Ediyor: Reactions ile Butonlar Çoğalıyor

Twitter İlk Kez Türkiye’de Test Ediyor: Reactions ile Butonlar Çoğalıyor

7128b0dfe777ed96a3cd881804f1f1421b9b3782

Twitter ilk olarak Türkiye’de test etmek istediği Reactions özelliğini duyurmuştu. İşte bu denemeler sonunda başladı. Böylece kullanıcılar tweetlere beğeniden fazlasıyla tepki vermeye başladılar.

1Emojiler Çoğaldı

Twitter yetkilileri bir beğeninin her zaman tüm hisleri karşılamadığını düşündüklerinden emojileri çoğaltmayı düşünmüşler. Burdan hareketle beğeni ifade eden kalp butonunun yanına alkış, üzgün yüz, gülme ve üzgün surat emojileri eklendi. Bu ifadelere karar verilirken de Twitter’da tweetlere verilen cevaplarda en çok kullanılan emojiler incelenmiş ve derlenmiş.

2Türkiye Belirleyici Olacak

Twitter Reactions özeliği, yalnızca Türkiye’de, iOS için Twitter, Android ve Twitter.com’da sınırlı bir süre için kullanılabilecek. Türkiye’deki bu testi temel alacak olan Twitter, Reactions deneyiminin kullanılabilirliğini diğer bölgelere genişletip genişletmeyeceğine karar verecek.

3Nasıl Çalışacak?

Ekstra emojiler kalp butonu gibi hemen tweetin altında yer almayacak. Ancak, kalp butonuna uzunca basıldığı takdirde diğer 4 emoji belirecek ve dilediğiniz emojiyi seçmek oldukça kolay olacak.

Yorum Yap