1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Twitter’da Mavi Tik Alamayan Gazetecinin İsyanı: ‘Küfür Etseydiniz Bir de’

Twitter’da Mavi Tik Alamayan Gazetecinin İsyanı: ‘Küfür Etseydiniz Bir de’

kapak_100133

Bu mavi tik işleri yani onaylı hesap olabilme meselesi sandığınızdan çok daha zor olabiliyor. Hatta mavi tik vermeye Twitter bir süre önceye kadar uzun bir ara vermişti. Mavi tik başvuruları öyle yoğunlaştı ki Twitter arka arkaya red cevapları vermeye başladı. Durum böyle olunca bazı başvuranlar kırıldı, üzüldü hatta isyan etti. İşte onlardan biri de gazeteci Turgay Güler.

1Mavi Tik İsteği Reddedilince Paylaştı

Akşam Gazetesi yazarı Turgay Güler, mavi tik başvurusunu yapıp Twitter’dan onay almak için beklemeye koyuldu. Ancak başvuruya gelen cevap Güler’i kızdırdı. Twitter’dan aldığı olumsuz cevap sonrası kendi hesabından paylaşım yapan gazeteci sonrasında bu paylaşımı sildi. Sosyal medyada çok ilgi gören tweette gazeteci şöyle diyordu; “Oldu olacak bir de küfür etseydiniz! Twitter hesabımı onaylamamış bunu göndermiş. Yuh diyorum. Bu artık bir milli güvenlik sorunudur!

2Macaristan Büyükelçisine de Red

Gazeteci Turgay Güler’in yaşadığı talihsizliği daha önce Türkiye’nin Macaristan Büyükelçisi Viktor Matis de yaşamış; onun da mavi tik başvurusu reddedilmişti.

3Şartlar Nedir?

Twitter’da mavi tik alabilmek için bazı şartlar var elbette. Gazetecilik, marka, hükûmet, yetkililer, aktivistler ve diğer kategorilerden birisinde bulunma şartı bunlardan diyebiliriz. Ancak başvuruları reddedilen iki ismin de bu kategorilerden birine girmesine rağmen onay alamaması kafalarda soru işareti yaratıyor.

 

Yorum Yap