1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Ümitcan Uygun Yeniden Tutuklu: Esra Hankulu İsimli Kadının Ölümü Sebebiyle Göz Altına Alındı

Ümitcan Uygun Yeniden Tutuklu: Esra Hankulu İsimli Kadının Ölümü Sebebiyle Göz Altına Alındı

610ba28b86b2443fc4741ff8

Ankara’da Aleyna Çakır’ın cinayeti ile ilgili baş şüpheli olan ve daha önce Aleyna’ya uyguladığı şiddeti canlı yayınla Instagram’dan yayınlayan Ümitcan Uygun serbest bırakılmıştı. Bu kez de bir başka kadının ölümüyle ismi gündeme gelen Uygun yeniden göz altına alındı.

1İhbar Üzerine Bulundu

Önceki gece, Ankara’nın Mamak ilçesi Akdere Mahallesi’nde  ihbar üzerine girilen bir evde Esra Hankulu’nun cesedi bulundu. 25 yaşındaki genç kadının en son Ümitcan Uygun ile görüştüğü tespit edilince soruşturma başlatıldı.

2Ölüm Nedeni Uyuşturucu

Emniyetten alınan bilgiye göre yapılan ilk incelemede Hankulu’nun ölümü uyuşturucu kullanımı kaynaklı. Ölümünden önce arkadaşlarıyla konuşulduğu bilinen genç kadın psikolojisinin iyi olmadığını onlara iletmiş. İfadesi alınan bu arkadaşları o gece Esra’nın bulunduğu evde Uygun’un da olduğunu belirtmiş.

3Avukatın İtirazı İle Tahliye Edilmişti

Daha önce Aleyna Çakır ismiyle bilinen Sema Esen’in cinayetinde sevgilisi olarak baş şüpheli olan ve genç kadına şiddet uyguladığı görüntüler sosyal medyada dolaşan Ümitcan Uygun, geçtiğimiz yıl tutuklu bulunduğu uyuşturucu dosyasında avukatının itirazı üzerine 17 Temmuz’da tahliye edilmişti. Esra Hankulu ile ilgili soruşturmada Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan Uygun, Hankulu’nun arkadaşlarının sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarda genç kadına yüksek dozda uyuşturucu vermekten ve zorla alıkoymaktan suçlanıyor.

Yorum Yap