1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Ünlü Oyuncu Ezgi Mola’ya Hapis istemi: Haklı İsyana Haksız Dava

Ünlü Oyuncu Ezgi Mola’ya Hapis istemi: Haklı İsyana Haksız Dava

unlu-oyuncuya-hapis-istemi-hakli-isyana-haksiz-dava

Artık bizim de aklımız ermiyor vatandaşlar olarak ülkede olup bitenlere. Tacizci, tecavüzcü, katiller sokakta dolaşıyor; yerine sesini çıkaran masumlara davalar açılıyor. İşte böyle bir haksızlığın son kurbanı da ünlü oyuncu Ezgi Mola. Oyuncunun Twitter hesabı üzerinden paylaştığı bir tweet yüzünden 2 yıl 4 yıla kadar hapis cezasıyla yargılanacak. Oyuncunun attığı tweete konu olan ise Batman’da yaşanan bir tecavüz olayı ve tecavüzcünün serbest bırakılmış olması.

1Genç Kız İntihar Etmişti

Geçen yıl, Batman’ın Beşiri ilçesinde tabancayla intihara kalkışan ve 34 gün sonra 18 Ağustos 2020’de hastanede hayatını kaybeden İpek Er, bıraktığı mektupta, Siirt’te görevli jandarma Musa Orhan’ın kendisine cinsel saldırıda bulunduğu iddia etmişti.  Ancak, Musa Orhan’ın tutuksuz yargılanıyor olması sosyal medyada büyük tepki görmüştü.

2Ezgi Mola’nın Paylaşımı

unlu-oyuncuya-hapis-istemi-hakli-isyana-haksiz-dava

Ezgi Mola da sosyal medyadaki tepkilere sessiz kalmamış, Musa Orhan ile ilgili bir paylaşım yapmıştı. Tweetinde; “Tecavüzcü şerefsizi dışarı salan vicdanınızda boğulun. Artık yasa, dua, dilek, istek, rica, umut her şeyi elimizden aldınız ya!! Ne diyim! Yazıklar olsun! Yazıklar olsun!!! #MusaOrhanTutuklansin” demişti. İşte bu paylaşım yüzünden Ezgi Mola’nın 2 yıl 4 ay hapsi isteniyor.

3Linç Kültürüne Engel Olmak İsteniyormuş

unlu-oyuncuya-hapis-istemi-hakli-isyana-haksiz-dava

Dedik ya bizim de kafamız karışık. Tecavüzcüye şerefsiz denmez de ne denir bilemiyoruz. Musa Orhan’ın avukatı hakaret suçlamasıyla Ezgi Mola için iddianame hazırlayıp savcılığa sundu. İnsanların da merakını gidermek için şöyle bir açıklama yaptı: “Toplumsal bir cinnet hali olarak bulaşıcı bir hastalık gibi hızla yayılan linç kültüründe bireyler, kendilerinden olmayanları sadece cezalandırmak için değil aynı zamanda emsal oluşturmak için de bu eyleme başvururlar. Sanık Ezgi Mola da dosya hakkında hiçbir bilgisi olmadan, tek bir kaynaktan kasıtlı olarak yayılmış sahte evrakı gerçek gibi kabul etmiştir. Atmış olduğu gönderiyi aylarca başa tutturarak, müvekkilime on binlerce küfür ve tehdit edilmesine zemin hazırlamıştır. Özür mesajı yayımlamaktan imtina ettiği için şikayetçi olmak zorunda kaldık. Sosyal medya linç kültürünü tamamen bitirmezsek yarın Ezgi Mola Hanım da bir başka linç kültürünün mağduru olabilir” .

Takdir sizin, biz daha fazla konuşmayalım, siz karar verin. Tepki göstermek ya da haklıyken hapse girmek. Ne dersiniz?

Yorum Yap