1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Uzayda Bir Film: Rusya, Oyuncu Ekibini Uzayın Derinliklerine Yolladı Bile

Uzayda Bir Film: Rusya, Oyuncu Ekibini Uzayın Derinliklerine Yolladı Bile

615c42a386b2453ec0b460d8

Bu bir şaka başlığı değil öncelikle. Evet, bu da oldu ve uzayda uzun metrajlı bir film çekme fikri birilerinin aklına düşüverdi. Ruslar bunun için bir ekip oluşuturdu ve uzaya doğru bu ekibi yolladı bile.

1‘Vyzov’ (Sınanma)

Filmin adı Rusça Vyzov olacak Türkçe çevirisiyle Sınanma anlamı taşıyor. Gerçekten de uzayın derinliğinde uzun metrajlı bir filmle ancak sınanabilir insan. Rusya Uzay Ajansı, Perviy Kanal ve bir yapım şirketinin ortak projesi olan bu film, sinematografi tarihinde uzayda çekilecek uzun metrajlı ilk dram filmi olma özelliği taşıyor.

2Eğitimli Oyuncular

Yönetmenliğini Klim Şipenko’nun yapacağı filmin oyuncuları uzaya fırlatılmadan önce belli bir süre  Yuriy Gagarin Kozmonot Hazırlama Merkezi’nde özel eğitim aldı. Hazırlıklarını tamamlayan ekip, Kazakistan’ın Baykonur üssünden MS-19 uzay aracı ile seyahata çıktı.

317 Ekim’de Dönecekler

İlk uzun metrajlı uzay filminin çekimlerinin bir kısmı Uluslarası Uzay İstasyonu’nda gerçekleşecek. Film ekibinin 17 Ekim’de kozmonot Oleg Noviskiy başkanlığındaki Soyuz MS-18 uzay aracıyla Dünya’ya dönmesi planlanıyor.

Yorum Yap