1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Whatsapp’ten Dört Yeni Özellik Birden: Masaüstünde Yeni Devir

Whatsapp’ten Dört Yeni Özellik Birden: Masaüstünde Yeni Devir

5ff97791c03c0e26841cb1c6

Whatsapp, hepimizin kullandığı bir anlık mesajlaşma uygulaması olarak yıllardır hayatımızda. Özellikle ofis hayatında masaüstünden kullandığımız Whatsapp, şimdilerde yeni özelliklerle kendini yeniliyor. Sadece masaüstü kullanımında olacak bu yenilikler ile kullanıcılar her türlü ihtiyaçlarını telefona ihtiyaç duymadan yapabilecekler.

14 Yeni Özellik Birden

Whatsapp mobilde kullanılan çoğu özelliği masaüstüne uyarlamak amacıyla yapılan güncelleme uygulamayı webde kullananların işini kolaylaştıracak. Bu güncellemeyle 4 özellik birden eklenecek uygulamanın web sürümüne.

2Fotoğraf Düzenlenebilecek

Bundan böyle uygulamaya web aracılığıyla girenler de fotoğraflarını düzenleyebilecek. Fotoğraflarınızı kesebilir, üzerine yazı yazabilir ve rengiyle oynayabilirsiniz. Böylece bilgisayarınızda yer alan fotoğrafları telefona gerek duymadan hızlıca düzenleyip gönderebilirsiniz.

2Çevrimdışı Mesajlaşılabilecek

Daha önce masaüstü Whatsapp kullanılabilmesi için telefona bağlanılması ve çevrimiçi olunması gerekiyordu. Ancak yeni özellik ile web kullanıcıları çevrimdışı olsalar dahi anlık mesajlaşma servisini kullanabilecekler. Bu özellik kesinlikle oldukça kullanışlı bir hizmete dönüşmesini sağlıyor Whatsapp’in.

3Herkesten Sil Özelliği

Gönderilen mesajı geri almak istediğinizde mobilde kullanılan “herkesten sil” özelliği masaüstünde de kullanılabiliyordu. Ancak bunu kısıtlı sürede yapabiliyordunuz. Yani mesajınızı geri alabilmek için zamanla yarışıyordunuz. Şimdi güncellemeyle sınırsız sürede herkesten sil özelliğini kullanabiliyorsunuz.

4Uçtan Uca Şifreleme

Yeni Whatsapp güncellemesi ile mobilin önemli bir özelliği olan uçtan uca şifreleme artık masaüstünde de kullanılabilecek. Böylece daha güvenli bir mesajlaşma hizmeti sunulabilecek kullanıcılar için.

 

 

 

 

Yorum Yap