1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Yeni Milli Eğitim Bakanı Belli Oldu: Demet Akalın’ın ‘Gözü Tutmadı’

Yeni Milli Eğitim Bakanı Belli Oldu: Demet Akalın’ın ‘Gözü Tutmadı’

milli-egitim-bakani-ziya-selcuk-resmen-istifa-etti-906915-5

Dün gece saatlerinde öğrendi Resmi Gazete’yi takip edenler Bakan Ziya Selçuk’un istifa haberini. Evet, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk istifa etti. Bu sabah itibariyle de onun yerine Mahmut Özer getirildi. İşin en tuhaf yanı da bu haberin ardından şarkıcı Demet Akalın öyle bir tweet attı ki kafalar karıştı.

1Ziya Selçuk Açıklama Yaptı

İstifasının ardından küçük bir açıklama yapan eski bakan,” Millî Eğitim Bakanlığı görevim bugün itibarıyla nihayetlenmiştir. Bana ülkemin çocukları için çalışma imkânı sağlayan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a şükranlarımı sunuyorum. Milletimize, eğitim ailemize, birlikte görev yaptığım Bakan arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Görev yaptığım süre boyunca birlikte çok kıymetli çalışmalara imza attığımız değerli çalışma arkadaşım Bakanımız Sayın Mahmut Özer Bey’e ve göreve yeni başlayan Bakan Yardımcılarımıza başarılar diliyorum.” sözleriyle göreve vedasını bir kez daha ifade etmiş oldu.

2Eski ÖSYM Başkanı Yeni Bakan Oldu

Bakanlığı döneminde Ziya Selçuk’un yardımcılığını yapan Mahmut Özer, daha önce Zonguldak Bülent Ecevit Üniversite’sinde Rektörlük, ÖSYM, TSE ve MYK’da Başkanlık görevleri yapmış bir yönetici. Selçuk’un istifasının kabulünün ardından Özer bu göreve uygun görülmüş.

3Şaşırtan Demet Akalın Oldu

Değişen bakanlar, istifalar şaşırtsa da asıl şaşırtan Demet Akalın’ın yorumu oldu. Yeni Bakan Mahmut Özer için mi söyledi bilinmiyor ama attığı tweet ve altına gelen yorumlar kafaları karıştırdı. Twitter’da 7 milyon takipçisi olan Demet Akalın “Hiç gözüm tutmadı.” şeklinde tweeti paylaştı.  Kısa sürede çok sayıda yorum alan gönderinin altına birçok kişi, Akalın’ın bu paylaşımı ile Ziya Selçuk’un yerine Milli Eğitim Bakanlığı’na atanan Mahmut Özer’i kastettiğini belirtti.

Yorum Yap