1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Yeniden Ekranlarda: Türkiye’nin En Sevilen Absürd Komedisi Leyla ile Mecnun Geliyor

Yeniden Ekranlarda: Türkiye’nin En Sevilen Absürd Komedisi Leyla ile Mecnun Geliyor

Leyla-ile-Mecnun-Exxen

Acun Ilıcalı’nın dijital platformu Exxen ikinci bir geri dönüş projesi ile yeniden gündemde. Sihirli Annem’i yalnız kızı izliyor diye yeniden çeken Ilıcalı bu kez de milyonların severek izlediği absürd komedi Leyla ile Mecnun’u yeniden ekranlara taşımaya hazırlanıyor.

1Beklenmeden Bitmişti

Leyla ile Mecnun, 3 sezon boyunca TRT ekranlarında yayınlanırken 103. bölümden sonra yayından kaldırılmış; bir sonraki sezon tek bir bölümle final yapmıştı. Behzat Ç. ile birlikte farklı yapım şirketlerine bağlı dizilerin birbirlerine konuk olduğu ilk dizi olan Leyla ile Mecnun sonlandıktan sonra aynı senaryo üzerinde bir de sinema filmi çekilmesi planlanmıştı ama diziden bazı oyuncular ayrıldığı için bu fikirden vazgeçilmişti.

2Aynı Ekiple Geliyor

Duyumlara göre Exxen için yeniden çekilecek dizi aynı kadro ile devam edecek. Onur Ünlü’nün yeniden yönetmen koltuğunda oturacağı kesin ancak oyuncularla görüşmeler tamamlanmamış. Sihirli Annem’in haklarını satın alan fakat farklı ekiple ilerleyen Ilıcalı çok eleştirilmişti. Şimdi böyle bir risk almayarak doğru bir hamle yapmış gibi gözükse de dizi ne kadar izlenir bilemiyoruz. Bu arada dizinin çekimlerinin yaz aylarında başlayacağı da söylenenler arasında.

3Tepkiler Gecikmedi

Şimdi böylesine fenomen bir dizinin ekrana dönecek olmasına sevinmeyen yoktur diye düşünüyoruz. Hele ki fanatik Leyla ile Mecnun sevenleri Twitter’da bu haberi coşkuyla kutladı. Ancak dizinin eski tat ve duyguyu veremeyeceğini söyleyen de çok. Bir de Exxen’de yayınlanacak olması işi kızıştırmış görünüyor. Leyla ile Mecnun eski bölümleri ile şu an Netflix’de yayınlanmaya devam ediyor. Eski izleyiciler ise yeni versiyonlarını ücretsiz olarak ulaşma hayalleri kursa da Acun Medya’ya para kazandırmak zorunda kalacak gibi götrünüyor.

Yorum Yap