İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Yiyeceklerle İlgili Sizi Masterchef Yapmayacak Ama Ortamlarda Satılacak Kısa Bilgiler

Yiyeceklerle İlgili Sizi Masterchef Yapmayacak Ama Ortamlarda Satılacak Kısa Bilgiler

1_fCWCAdS1TbDy6wuG_uWvww

Son zamanların en çok ilgi gören alanlarından biri şüphesiz ki mutfak sanatları ve gastronomi. Her kanalda en az 1 tane yemekle ilgili program görebiliyoruz. Sosyal medyada ise gencecik şefler, fit tarifler veren diyetisyenler derken hayatımızı yeme ve içme kültürü ile renklendireceğimiz yüzlerce seçenek bulunuyor. Artık gittiğimiz kafelerin, restoranların menülerine daha dikkatli bakıyor; portakallı ördekten çok daha havalı yemek isimlerini bir çırpıda söyleyiveriyoruz. Peki hala bilmediğiniz cep bilgiler almak ister misiniz? İşte sizin için hazırladığımız yiyeceklere dair ilginç, ortamlarda satılacak bilgiler.

1Su Üstünde Yüzen Meyve

“Newton musun Arşimed mi?” dedirtecek bir bilgiyle geliyoruz. Elmanın yüzde 25’nin hava olması su üzerinde rahatça yüzmesini sağlıyor.

2Orta Çağ’da Neydi Şimdi Ne Oldu

Tavuk suyuna çorba Orta Çağ’da afrodizyak etkili bir içecek olarak kullanılıyordu. Şimdilerde ise tamamen hastalıkları iyileştiren bir şifa çorbası olarak biliniyor.

3Aslında Çikolata Değil

Beyaz çikolata kakaodan değil kakaonun yağından yapılır. Bu sebeple kakao içermeyen yapısıyla beyaz çikolata aslında çikolata değildir.

4Hepsi İçnde O Dışında

Tüm meyve ve sebzelerin çekirdekleri içindeyken çileğin çekirdekleri dışındadır. Yani o çileğin dışında gördüğümüz noktacıklar çekirdekleridir.

5Balık Yemi Ayıcıklar

Ayıcıklı ayıcıklı tatlı jelibonlar, sadece bizler için bir eğlenceli değil. Balıkların da ilgisini çeken jelibon balık yemi olarak avlanmada kullanılabiliyor.

6Masum Kereviz

Kereviz öyle güzel bir diyet yiyeceği ki kalorisini duyunca şaşıracaksınız. Kerevizi yerken yaktığınız kalori kerevizden aldığınız kaloriden çok daha fazladır.

7Aşk Meyvesi

Domates çok eski dönemlerde aşk elması olarak biliniyordu. Çünkü kırmızı ve sulu bu yiyeceği yiyenlerin aşık olacağına inanılıyordu.

8Alkol Sayılmıyor

2011 yılına kadar Rusya’da bira alkolden sayılmıyordu bile. E Ruslar’ı bilirsiniz su gibi gidiyor tabi biralar.

9Muskatı Abartmayın

Muskat bazı tariflere güzel bir lezzet veren etkili bir baharat. Ancak abartılı kullanımı halüsinasyonlara neden olabiliyor.

10Astronotların Tercihi

Nerden akıllara geldi, mevsimi miydi bilmiyoruz ancak aya çıkan ilk ekibin yanına aldığı yiyeceklerden biri şeftali olmuş. Böylece ayın yüzeyinde yenilen ilk yiyecek şeftali olmuş.

 

Yorum Yap