1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Yüz Yüze Eğitime Covid ’den Sonra Kar Engel Oldu

Yüz Yüze Eğitime Covid ’den Sonra Kar Engel Oldu

yuz-yuze-egitime-simdi-de-kar-engeli-istanbul-dahil-14-ilde-ertelendi

Pandemi süresince yer yer tartışmalara sebep olan uzaktan eğitim sürecini tecrübe ettik. En doğru şekilde başa çıkmaya çabalarken günümüzde de sürece göre değişiklik gösterecek olan eğitim planını takip etmekle sorumluyuz.  Son günlerde ise memleketimizde tek takip ettiğimiz şey pandemi süreci değil.

11 Gün Daha Yüz Yüze Eğitime Ara Verildi


Kar yağışı, fırtına gibi olumsuz hava şartları sebebiyle tüm eğitim kurumlarında yüz yüze eğitime 1 günlük ara daha verildiği İstanbul Valisi Ali Yerlikaya tarafından açıklandı. İstanbul’daki yüz yüze eğitim hava şartları sebebiyle pazartesi günü başlatılmamıştı.

2Kar Tatili


İstanbul Valisi Ali Yerlikaya sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yaptı. Bir gün daha uzatılan kar tatilini duyurdu. Yüz yüze eğitimin 17 Şubat Çarşamba günü de yapılamayacağı anlaşıldı.

3Hamile Ve Kronik Hastalığa Sahip Personeller De İzinli Sayılıyor!


Vali Ali Yerlikaya tarafından olumsuz hava şartları sebebiyle tüm eğitim kurumlarını kapsayacak şekilde 17 Şubat Çarşamba günü yüz yüze eğitime bir gün süreyle ara verilmeye gidildiği duyuruldu. Ayrıca kamu kurumlarında çalışan hamile, engelli, kronik hastalığı olan personelin de izinli sayılacağı haberini verdi.

4Kar Tatili Neleri Kapsıyor?


Resmi-özel tüm okullar, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri, resmi okullardaki yetiştirme ile destekleme kursları, halk eğitim merkezleri, olgunlaşma enstitüleri, özel öğretim kursları, özel okullardaki takviye kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, muhtelif kursları kapsayacak bir kar tatili duyuruldu.

5Yarın da Yağışlar Devam Edecek


Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerince 17 Şubat 2021 Çarşamba günü de İstanbul ilinde hava durumunun zorlayıcı olabileceği söyleniyor. Anadolu yakasında akşam saatleri ve Avrupa yakasındaysa öğle saatlerine kadar aralıklı kar yağışı olabileceği kaydedilmiş. İstanbul’un belli bir süre daha kar yağışı göreceği tahmin ediliyor.

6Yağışlar Ne Zaman Sonlanacak?


Perşembe gününden itibaren hava durumunun mevsim normallerine yaklaşacağı öngörülüyor. Yine de 17 Şubat 2021 Çarşamba günü öğle saatlerine dek tedbirli elden bırakmamamız öneriliyor.

7Fırtına da Bekleniyor


Uzmanlar İstanbul ilinde sadece kar yağışını düşünerek değil fırtınayı da hesaba katarak planlama yapmakta fayda görüyor. Gece saatlerinde başlayacak şiddetli fırtınanın Çarşamba günü akşam saatlerine dek süreceği tahmin ediliyor.

Yorum Yap