1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. Zaman Geçiyor Onlar Unutulmuyor: Star Wars’un Hayatını Kaybeden Oyuncuları

Zaman Geçiyor Onlar Unutulmuyor: Star Wars’un Hayatını Kaybeden Oyuncuları

Star Wars’un Hayatını Kaybeden Oyuncuları

Star Wars her dönemin efsane serisi. Pek çoğumuz 70’li yılların sonundan itibaren bu büyüleyici şölenin sıkı bir takipçisi olduk. Zaman geçtikçe Star Wars yeni maceralar ile karşımıza çıkıp zaman zaman bizi hayal kırıklığına uğratsa da serinin orijinal hali her daim canlılığını koruyor. Tabii Star Wars’un efsane rolleri ile özdeşleşen aktörler de teker teker aramızdan ayrılıyor. İşte şimdi gelin bir nostalji turuna çıkalım.

1David Prowse

Efsanevi Star Wars kadrosundan hayatını kaybeden son isim David Prowse oldu. Dart Vader karakterini canlandıran ünlü oyuncu 85 yaşında hayata gözlerini yumdu. Star Wars’un ana karakterlerinde biri olan Darth Vader’e hayat veren Prowse vefatı ile sevenlerini oldukça üzdü.

2Carrie Fisher

Prenses Leia desek sanırız hepiniz kimden bahsettiğimizi anlarsınız. Efsanevi aktris Carrie Fisher’ın hayat verdiği Prenses Leia karakteri, Star Wars serisinin en önemli karakterlerinden biriydi. 2016 yılında hayatını kaybeden Carrie Fisher, Star Wars’dan sonra pek çok başarılı yapımda yer almış olsa da hepimiz için o Prenses Leia olarak kalacak.

3Alan Harris

Star Wars serisinde Bossk karakterinin canlandıran ve serinin tüm filmlerinde yer alan Alan Harris 2020 yılının başında hayatını kaybetti.

4Alec Guiness

Ben Obi-Wan Kenobi karakterini canlandıran ünlü oyuncu Alec Guiness 200 yılında hayata veda etti. Pek çok yapımda yer alan oyuncunun en unutulmaz karakteri elbette Ben Obi-Wan Kenobi olarak hafızalara kazındı.

5Kenny Baker

Star Wars’Un efsane robotu R2-D2’ya hayat veren ünlü oyuncu 2016 yılında aramızdan ayrıldı. R2-D2 olmadan düşünemeyeceğimiz Star Wars serisinin en önemli yıldızlarından birinin Kenny Baker olduğunu söylemek çok da yanlış olmayacaktır.

6Peter Mayhew

Chewbacca desek sanıyoruz başka bir şey söylemeye gerek kalmaz. Star Wars’un bu tüylü karakterine hayat veren Peter Mayhew 2019 yılında aramızdan ayrıldı. Chewbacca’sız bir Star Wars hayal edemeyen serinin hayranları bu vefat ile oldukça üzüldü.

6Peter Cushing

Wilhuff Tarkin karakterine hayat veren ünlü oyuncu 1994 yılında hayata veda etmişti. Her ne kadar seride kötü karakteri canlandırsa da onsuz bir Star Wars serisi düşünülemez.

Yorum Yap