İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Armağan Çağlayan LGBTİ+ Paylaşımı Yaptı: Sosyal Medyada Olay Oldu!

Armağan Çağlayan LGBTİ+ Paylaşımı Yaptı: Sosyal Medyada Olay Oldu!

LGBT community.

Dobra kişiliği, açık sözlülüğü ile Armağan Çağlayan’ı neredeyse tanımayan yoktur. Özellikle son dönemde ismini sık sık duymamızı sağlayan ‘Gör Beni’ isimli programı ve konukları ile devamlı olarak gündemde kalıyor. Ünlü sunucu geçtiğimiz gün Instagram hesabından LGBTİ+ hakları ile ilgili paylaşım yaptı. Sonrasında ise sosyal medyadan Çağlayan kötü ya da iyi pek çok yorum aldı.

1Çağlayan’dan Sosyal Medyada Olay Olan LGBTİ+ Paylaşımı


LGBTİ+ renklerinin üzerine ‘LGBTİ HAKLARI İNSAN HAKLARIDIR’’ yazılı bir paylaşım yapan Armağan Çağlayan paylaşımının altına “Anayasa madde 10. ‘Herkes dil, din, cinsiyet, ırk , siyasi düşünce, felsefi inanç, din, mezhep ve benzeri sebeplerle ayrım gözetilmeksizin kanun önünde eşittir” notunu düştü.

2Çağlayan Neden Böyle Bir Paylaşım Yaptı


AKP Sarıyer İlçe Başkanlığı kurucularından olan Prof. Dr. Melih Bulu’nun rektör olarak atamasına dair yapılan protestolar kapsamında, Cuma günü bir grup öğrenci kampüs içerisinde bir sergi organize etti. Sosyal medyada yayımlanan görüntülerde, sergideki görsellerin yerleştirilmesi esnasında yerde duran ve üzerinde Kabe figürü olduğu görünen bir resim yer alıyordu. Bu olaya ardından LGBTİ bireylere soruşturma açıldı ve bazıları göz altına alındı. Açılan soruşturmalar ile bunun LGBTİ üyesi bireyleri hedef haline getirdiğini düşünen kişiler tepkilerini gösterdi. Armağan Çağlayan da olaya tepki gösteren kişiler arasında yer alıyor.

3Sosyal Medyadan Tepkiler Gecikmedi


Armağan Çağlayan’ın LGBTİ+ hakları destek paylaşımından sonra sosyal medya her zaman olduğu gibi ikiye bölündü. Bir kısım Çağlayan’ı eleştirirken diğer bir kısım bu paylaşım için teşekkür ettiler. Konuyla ilgili olarak Armağan yorumların bir kısmına cevap vererek, durumun daha net bir şekilde anlaşılması adına çabaladı diyebiliriz.

24LGBTİ Tartışması Yeniden Gündem Oldu


Milletçe aşamadığımız konulardan birisi de elbette heteroseksüellik ve LGBTİ… Maalesef toplumsal ya da Dünya genelinde baktığımız zaman hala LGBTİ bireyleri çeşitli konular üzerinden çeşitli eleştirilere ve aşağılamalara maruz kalıyorlar. Esasında her bireyin birbirinin inancına ve cinselliğine saygı duyduğu noktada çok daha iyi bir toplum olacağımız kesin. Umalım ki, ilerleyen yıllarda insanların inançları ya da kişisel tercihleri yüzünden eleştirilere maruz kalması son bulsun.

Yorum Yap