1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Aşı Oldu, Olay Oldu! Gönüllü Koronavirüs Aşısı Olan Çağla Şikel; ‘Virüsten Korkun, Aşıdan Değil’ Dedi

Aşı Oldu, Olay Oldu! Gönüllü Koronavirüs Aşısı Olan Çağla Şikel; ‘Virüsten Korkun, Aşıdan Değil’ Dedi

kapak

Ünlü manken Çağla Şikel, covid-19 aşısı için gönüllü oldu. Aşı olurken çekilen fotoğraflarını sosyal medya hesabından paylaşan Şikel, üçüncü faz gönüllüsü olarak koronavirüs aşısını olduğunu belirtti. ‘Koronadan korkun, aşıdan değil’ şeklinde vurgu yapan Çağla Şikel’e sosyal medyadan akıl almaz yorumlar yapılınca doğal olarak ünlü sunucu ve manken bu duruma sessiz kalamadı ve konuyla ilgili gereksiz yorumları susturacak bir açıklama yaptı.

1Covid-19 Aşısı Olan Şikel İzlenimlerini Anlattı


TV programı dolayısıyla pek çok bilim insanıyla bu konuda görüşme fırsatı yakaladığını ifade eden, Çağla Şikel, aşı yaptırmaya karar verdiğini belirtti. Daha sonra adım adım yapılması gerekenleri ve aşı sürecini açıklayan Şikel, kendisini gayet iyi hissettiğinin altını çizdi.

2‘Öncü Olmak İstedim’ Dedi


Aşı olduğu videoyu sosyal medya hesabından paylaşan ünlü manken, ‘hem kendim hem de sevdiklerim için’ notunu düşmeyi ihmal etmedi. Öncü olmak adına covid-19 aşısı olduğunu belirten Şikel, toplumun %80’i aşı olursa bu işten kurtulacağımızın altını çizdi.

3‘Aşıdan Değil Covid-19’dan Korkun’


Yeni geliştirilen koronavirüs aşılarına karşı ciddi bir önyargı ve eleştiri söz konusu. Bir kesim kesinlikle aşı olmak istemezken, diğer kesim aşının yan etkileri konusunda pek çok tereddüt yaşıyor. Daha önce denenmemiş ve yan etkisi bilinmeyen koronavirüs aşısı insanlarda tedirginliğe neden oluyor.

Bu süreçte Çağla Şikel, öncü bir harekette bulunarak, üçüncü faz gönüllüsü olarak aşısını oldu. Kendisini iyi hissettiğini belirten iki çocuk annesi Şikel, ‘Aşıdan değil, koronavirüsten korkun’ notunu düştü.

4Gelen Mesajlar Çağla Şikel’e İsyan Ettirdi


Çağla Şikel, aşı olduğunu sıradaki görüntülerini sosyal medya hesabından paylaştığında, bu durum kısa sürede olay oldu. Her zaman olduğu gibi bilen bilmeyen pek çok kafadan ses çıkarken, anlamsız ve garip yorumlar gelmeye başladı.

41 yaşındaki manken Şikel’e sosyal medyadan ‘nasıl aşı oldunuz, daha aşı gelmedi ki’ ya da ‘kendine bunu neden yaptın’ tarzı çok sayıda mesaj ve yorum geldi. Doğal olarak bu durumda Çağla Şikel’de isyan etti.

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Şikel, yanlış anlaşılmalar için bir bilgilendirme yapmayı gerekli gördüğünü belirtti. Kendisinin Sağlık Bakanlığına başvurarak, aşı için gönüllü olduğunu ve bu çalışmaya denek olarak katılan 8 bin kişiden birisi olduğunu ifade etti.

5Sonunda Çağla Şikel Patladı


Durumu en açık ifadelerle açıklayan Çağla Şikel son olarak gelen yorumlara tepkisini şu sözlerle ifade etti: ‘Aslında bence siz benim aşı olup, olmadığıma değil, cesaretime inanamadınız. Saygılar.’

6Anlamsız Yorumların Sonu Gelmiyor


Ancak ne yazık ki, bu açıklamada gelen yorumları törpüleyebilmiş değil. Covid-19 aşısı hakkında günümüzde her kafadan bir ses çıkıyor. Çoğu kişinin hala tereddütleri sürerken, siz salgın ve koronavirüs aşısı hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yorum Yap