1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Bu Ünlüler Hayatını Bir Anda Değiştirmeye Karar Verdi: Maneviyata Yönelen Ünlüler

Bu Ünlüler Hayatını Bir Anda Değiştirmeye Karar Verdi: Maneviyata Yönelen Ünlüler

Maneviyata Yönelen Ünlüler

Şan ve şöhret herkesi farklı şekilde etkiliyor. Kimi ünlüler kazandıklarını uyuşturucu ve alkol ile değerlendirmeyi seçerken, şöhret ile başa çıkabilmenin yolunu maneviyatta bulanların sayısı da hiç az değil. İşe biz de sizin için son yıllarda maneviyata dönen ünlüleri bir araya getirdik.

1Magic Necmi

Bir dönem televizyonlarda fırtına gibi esen sihirbaz Magic Necmi maneviyata dönen ünlü isimlerden. İsmailağa cemaatine katıldığını söyleyen ünlü sihirbaz katıldığı bir televizyon programında evinde televizyon bile bulundurmadığını söylemişti.

2İkbal Gürpınar

Yakın zamanda korona virüse yakalandığı haberleri ile gündeme gelen ünlü sunucu İkbal Gürpınar, başını kapatmaya karar verdiğinde herkesi şaşırtmıştı. Ancak tamamen iç sesini dinlediğini belirten İkbal Gürpınar, bu kararı umreye gidip döndükten sonra verdiğini belirtmişti. Bu konuda reklam peşinde olduğu iddialarını da televizyonlardan gözü yaşlı bir şekilde yalanlamıştı.

3Reha Yeprem

80’li yılların en beğenilen mankenlerinden biri olan Reha Yeprem 18 yıl mankenlik yaptıktan ve pek çok cüretkâr filmde oynadıktan sonra hayatını tamamen değiştirerek maneviyata yönelmeye karar verdi. Eski hayatından duyduğu pişmanlığı da yazdığı bir kitapta tüm açıklığı ile dile getirmişti.

4Leyla Sayar

60’lı yılların ünlü oyuncusu Leyla Sayar, oynadığı pek çok film ve kazandığı pek çok ödülün ardından maneviyata yönelmeye karar verdi. Özel hayatıyla da her dönem gündemde olmayı başaran ünlü oyuncu, artık eski filmlerini bile izleyemediğini, televizyonunu ise tamamen kapatmaya karar verdiğini anlatmıştı.

5Selin Toktay

Bir dönemin en hızlı mankenlerinden olan Selin Toktay yaptığı evliliğin ardından hayatını tamamen değiştirmeye karar verdi. Özellikle de çocuğu olduktan sonra umreye de giden eski manken, tamamen maneviyata döndüğünü itiraf etmişti.

6Yaşar Alptekin

Bir dönemin hızlı mankeni ve oyuncusu da eski hayatını tamamen geride bıraktı. Hacca gidip hacı da olan ünlü oyuncu inancı sayesinde tozlarından arındığını belirtmişti. Eski hayatına dönmekten korkan Yaşar Alptekin yaşadığı süreci anlatan bir kitap da yazmıştı.

7Engin Noyan

Seslendirdiği şarkılarla tanıdığımız ünlü şarkıcı bir dönem televizyonda sunuculuk da yapmıştı. Daha sonra hayatını tamamen değiştirerek dine dönen ünlü şarkıcı o zamana kadar geçen günleri için üzgün olduğunu belirtmişti.

Yorum Yap