1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Bu Ünlülere Metropoller Dar Geldi: Büyükşehirden Kaçıp Kırsala Yerleşen Ünlüler

Bu Ünlülere Metropoller Dar Geldi: Büyükşehirden Kaçıp Kırsala Yerleşen Ünlüler

Büyükşehirden Kaçıp Kırsala Yerleşen Ünlüler

Hepimizin hayali büyük şehirlerin gürültüsünden kaçıp kırsal bir yerlere yerleşmek aslında. Özellikle son yıllarda büyük şehirlerin giderek kalabalıklaşması ve artık yaşanacak yer olmaktan çıkmaları, tersine göç hareketini başlatmış gibi duruyor. Ama tabii ki ellerinde pek çok maddi imkânı olan ünlüler bu rüyaya çoktan kavuştular. İşte büyük şehirlerden kaçıp kendini kırsala atan ünlülerimiz.

1Kıraç

Eşi ve çocukları ile yılın belirli dönemlerinde karavanda yaşayan ünlü şarkıcı, toprakla iç içe olmanın hem kendisine hem de ailesine çok iyi geldiğini söylüyor. Karavanları Beykoz’a bağlı Ali Bahadır köyünde bulunan ailenin aynı zamanda inek, tavuk, ördek ve hindi besledikleri biliniyor.

2Atilla Saral – İnci Türkay

Bir yandan İngiltere’de yaşayan çift, İstanbul’daki evlerini satıp Assos’ta bir karavanda yaşamaya başladı. Yeni evleri olan 15 metrekarelik konteynerde çok mutlu olduklarını belirten çift, yepyeni bir hayata başladıklarını söylüyorlar. İşleri için zaman zaman İstanbul’a gitmek zorunda kalsalar da bu yeni ve küçük hayatlarından oldukça memnun olduklarını her fırsatta dile getiriyorlar.

3Müge Boz

Kazdağılarının eteklerindeki Bayramiç’ten ev alan Müge Boz, evlendikten ve çocuk sahibi olduktan sonra kararını değiştirmiş gibi gözükse de doğadan kopamadığını her fırsatta dile getiriyor. Yiyecek ile ilgili pek çok eğitim alan ünlü oyuncu satın aldığı evde çikolata yapmayı planladığını belirtmişti.

4Ege

90’lı yılların en popüler şarkıcılarından olan Ege, İstanbul’u bırakıp Bodrum Güvercinlik’e yerleşti. Burada kendine ağaçtan ev yaptıran ve şehirden tamamen uzak bir hayat süren ünlü şarkıcı, hala zaman zaman Bodrum’da sahne alıyor. Evinden sadece alışveriş için çıktığını belirten Ege, doğanın yanı başında yaşadığı için oldukça huzurlu olduğunu belirtiyor.

5Hayko Cepkin

İstanbul’u bırakıp Selçuk’ a yerleşen ünlü şarkıcı, bu kararıyla beraber hayatında pek çok şeyin değiştiğini söylüyor. Selçuk’ta aynı zamanda bir mekân da işleten Cepkin’in bir sonraki hedefi ise Selçuk’a belediye başkanı olmak.

6Yılmaz Erdoğan

Uzun süredir Köyceğiz’de yaşamayı tercih eden Yılmaz Erdoğan aynı zamanda beslenme düzenini de tamamen değiştirerek vegan bir hayat tarzı belirledi. Zaman zaman işleri için İstanbul’a gelen ünlü yazar ve oyuncu, Köyceğiz’deki çiftliğini bir platoya çevirerek burada da film çekmeye devam ediyor.

Yorum Yap