1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Burçin Terzioğlu Bülent Ersoy’a Öyle Bir Tepki Verdi Ki…

Burçin Terzioğlu Bülent Ersoy’a Öyle Bir Tepki Verdi Ki…

603b882566a97c253e2e08bb

Sürekli eleştirilmesine karşın kürklere karşı düşkünlüğünden cayamayan Diva Bülent Ersoy, yakınlarda yeni bir kürk satın aldı. Bülent Ersoy için özel tasarlanan bu kürk adına 55 tane tilkinin kullanıldığı, 450 bin TL fiyatının olduğu iddia edildi. Hayvan severleri kızdıran bu haberden sonra Bülent Ersoy çok sayıda tepkiye maruz kalmıştı. Bir tepki de Burçin Terzioğlu’ndan geldi.

1Hiç Beklemediği Bir Yanıt Almıştı


Diva Bülent Ersoy geride bıraktığımız aylarda (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) ÇYDD’ye yapmayı planladığı bağış ile gündemdeydi. Ünlü sanatçı Bülent Ersoy, Nişantaşı’nda bulunan bir mağazadan üzerinde tilki kafalarının olduğu iki kürk satın almıştı ve de gazetecilere tümünün toplam değeri 2,5 milyon lirayı bulmakta olduğu yirmi iki adet kürkünü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bağışlayacağını söylemişti. Ancak Diva Bülent Ersoy, dernek yönetiminden hiç beklemediği bir geri dönütle karşılaşmıştı.

2Kürkler Geri Çevrildi


Dernek, Bülent Ersoy’un kürk bağışını kabul etmeyeceklerini belirtmişti. “ÇYDD, tüzüğü gereği çevre, doğa ve canlı haklarına saygılı olmayı ilke edinmiştir. Bu sebeple hayvanların yaşam hakları ihlal edilerek elde edilen ürünler ve bunların bedelleri üzerinden yapılacak bir bağışı kabul etmemiz söz konusu değildir” şeklinde açıklamasıyla bunu ifade etmişlerdi.

3Vasiyetnamesinden ÇYDD ‘yi Çıkarttığını Belirtti


Bu gelen dönüt üzerine açıklamalarda bulunan Bülent Ersoy, ÇYDD’yi vasiyetnamesinden çıkarttığını ifade etmişti. Bülent Ersoy, “ÇYDD’nin tüzüğü gereği Atatürk’e uygun yaşadıklarını belirtiyorlar. Atamız da kürk giyiyordu. Ben Atatürk’ümle gurur duyuyorum. En büyük üzüntüm; Ona şarkı okuyamamak” diye dillendirmişti.

4“Çok Yüklü Bir Bağışı Kaybettiler”


Diva Bülent Ersoy ayrıca, “Ben eğitime çok önem veririm. Onlar kız çocuklarını okutuyorlar diye bağışlamak istedim. Vasiyetimi değiştirdim zaten Mehmetçik Vakfı’na ve başka bir eğitim kurumuna daha bağış yaptım. Onlar bence ilgi çekmek için reddettiler. Bir daha da konuşmam. Telefonlarını da açmam. Çok yüklü bir bağışı kaybettiler” şeklinde ifadelerde bulundu.

5İsim Vermeden Göndermede Bulundu


Güzel oyuncu Burçin Terzioğlu, giydiği kürklerden ötürü daha evvel defalarca eleştirilen isim Bülent Ersoy’a, isim vermeden tepki gösterdi. Burçin Terzioğlu, sosyal medya sayfası üzerinden paylaşımda bulundu.

Yorum Yap