1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Defne Samyeli’ye Uygulanan Sistematik Baskı, Taraflar İyice Geriliyor

Defne Samyeli’ye Uygulanan Sistematik Baskı, Taraflar İyice Geriliyor

5e43b9a45542830da0075f6d

Yusuf Araz ismine 2 senelik kira borcunu ödemediği gerekçesiyle Defne Samyeli’nin oturmakta olduğu evden tahliyesine karar kılınmıştı. Borcunu ödemek suretiyle tahliyesini erteleten Defne Samyeli, ev sahibinden korunma isteğiyle mahkemeye baş vurdu.

1Tazminat Davasını Kazanmıştı


İş insanı Yusuf Araz ismi, Kemerburgaz’da bulunmakta olan evinde oturan kiracısı ünlü isim Defne Samyeli’nin 2019 Mart ayı itibari ile kirasını ödemediği gerekçesi ile haciz işlemleri başlatmıştı. Yusuf Araz’ın, Defne Samyeli’ye evden tahliyesi için açtığı davayı kazandığı biliniyor. Defne Samyeli ise kira borçlarını ödemek suretiyle, evden tahliyesini 3 ay civarı süre ile erteletmişti. Diğer taraftan ünlü oyuncu, savcılığın takipsizlik kararına karşın Türkiye’nin gözleri önünde kendisini şantajcı gibi gösterdiği gerekçesiyle ev sahibine açmış olduğu tazminat davasını geçen ay kazanmıştı.

2Defne Samyeli’nin Bu Talebine Ret Verdi


Defne Samyeli, en son olarak da mahkemeye baş vurarak korunma isteğinde bulundu. Defne Samyeli’nin avukatının verdiği dilekçesinde şu detaylar görülüyor: “Yusuf Araz ve avukatı, Defne Samyeli ismini küçük düşürücü, itibarını ve saygınlığını zedeleyici demeçlere yer vermiştir. Defne Samyeli, bir kadın olarak sistematik bir biçimde baskıya maruz bırakılmıştır.” Mahkeme, ilgili taraflar arasında bir aile bağının bulunmaması ve de tek taraflı ısrarlı biçimde takibin olmaması gerekçesi ile Defne Samyeli’nin bu talebine ret verdi.

3Olayın Geçmiş Yüzünü Hatırlayalım


Defne Samyeli’nin ev sahibi olan isim Yusuf Araz, ünlü sunucunun kirasını ödemediği gerekçesi göstererek iddialarda bulunmuş ve avukatı aracılığıyla icra takibi başlatmış, tahliye davası açmıştı. Yusuf Araz’ın davayı kazanmasından sonra Defne Samyeli, içinde üç aylık kira tutarı da olan 45 bin TL’nin içinde bulunduğu toplam 234 bin 671 TL’lik ödeme yapmış ve evden yapacağı tahliyesini erteletmişti. Yusuf Araz ismine 2 senelik kira borcunu ödemediği gerekçesiyle Defne Samyeli’nin oturmakta olduğu evden tahliyesine karar kılınmıştı. Borcunu ödemek suretiyle tahliyesini erteleten Defne Samyeli, ev sahibinden korunma isteğiyle mahkemeye baş vurdu.

4Manevi Tazminat Davasında Karar Verildi


Yusuf Araz’ın bunu kendisini küçük düşürmek amacıyla yaptığını iddia eden ünlü isim Defne Samyeli de kolları sıvamıştı. Güzel oyuncu, İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’ne baş vurmuş ve Yusuf Araz hakkında 50 bin TL değerli manevi tazminat davası açmıştı. Dilekçede, Yusuf Araz isminin yapmış olduğu açıklamanın doğruluk payı olmamakla birlikte bu yapılan hareketin Defne Samyeli’yi zor durumda bırakmak ve de halk önünde ismini karalamak için kasıtlı yapılmış olduğu açıktır biçiminde ifadeler kullanılmıştı. Mahkeme Defne Samyeli’nin açtığı manevi tazminatını kısmi kabul ederek Yusuf Araz isminin 20 bin lira kadar ödemesi yönünde karar kılmıştı. İş insanı Yusuf Araz ismi, Kemerburgaz’da bulunmakta olan evinde oturan kiracısı ünlü isim Defne Samyeli’nin 2019 Mart ayı itibari ile kirasını ödemediği gerekçesi ile haciz işlemleri başlatmıştı. Yusuf Araz’ın, Defne Samyeli’ye evden tahliyesi için açtığı davayı kazandığı biliniyor.

5Kardeşini De Şikayet Ettiği Biliniyor


Defne Samyeli’nin kardeşi olan isim Sühan Samyeli, ablasıyla ablasının ev sahibi Yusuf Araz ismi arasında geçen konuşmayı dillendirmişti. Yusuf Araz ise Sühan Samyeli’nin yalancı şahitlik yaptığı gerekçesi ile suç duyurusunda bulunmuştu. Yusuf Araz’a olan 2 senelik kira borcunu ödemediği gerekçesiyle Defne Samyeli’nin oturmakta olduğu evden tahliyesine karar kılınmıştı. Borcunu ödemek suretiyle tahliyesini erteleten Defne Samyeli, ev sahibinden korunma isteğiyle mahkemeye baş vurdu.

Yorum Yap