1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Eşcinsel Olduğunu Kimselerden Saklamayan Cesur Ünlüler

Eşcinsel Olduğunu Kimselerden Saklamayan Cesur Ünlüler

4c2a6e5cc638d1c22bef91f88d4bd422

Geçtiğimiz günlerde Titanik filminin yıldızı Kate Winslet bir açıklama yapmış ve “İşlerini kaybetme korkusuyla gerçek cinsel kimliğini gizleyen en az 4 aktör tanıyorum.” demişti. Hollywood’da yaygın şekilde heteroseksüel olamayan oyuncuların heteroseksüel roller oynayamayacağına inanılıyor. Bu durumu eleştirenlerden biri olan Kate Winslet’a röportaj sonrası destek yağmış.  Tabi bizim ülkemizde değil cinsel kimlik açıklamak henüz homoseksüellik diye bir kavramın bile varlığı tartışılıyor.

Konumuza dönecek olursak bugün sizlere cinsel kimliklerini korkusuzca açıklamış ve hayatlarını özgürce yaşayan ünlülerden bahsedeceğiz. Hazırsak, başlayalım. Bazılarına cidden şaşırabilirsiniz.

1Wentworth Miller

Prison Break dizisinin yakışıklısı binlerce kadın hayranı olmasına rağmen kadınlara karşı ilgi duymadığını açıkladı.

2Tom Ford

Dönemim popüler modacısı, şarkılara konu olan Tom Ford cinsel kimliğini gizlemiyor ve gay olduğu biliniyor.

3Hayley Kiyako

Genç şarkıcı lezbiyen olduğunu açıklamakla kalmayıp bunun normalleşmesini savunur çalışmalara da imza atmış bir aktivist.

4Frank Ocean

ABD’li rapçi kısa süre önce eşcinsel olduğunu açıklamıştı.

5Samira Wiley

Netflix komedi-drama dizisi Orange Is The New Black’de Poussey Washington ve Hulu distopya dizisi The Handmaid’s Tale’de Moira rolleri ile tanıdığımız Amerikalı oyuncu lezbiyen olduğunu gizlemiyor.

6Ellen(Elliot) Page

Aslen Kanadalı olan oyuncu kısa süre önce cinsel kimliğini açıklamıştı. Geçtiğimiz günlerde ise dönüşüm sürecini tamamladığını ifade eden oyuncu bundan böyle adının Elliot olduğunu bildirmişti bizlere. Oprah Winfrey röportajına göz atarak trans birey olma macerasını dinleyebilirsiniz Elliot’un.

7Neil Patrick Harris

How I Met Your Mother’ın çapkın Barney’i aslında eşcinsel ve bunu hiç gizlemedi. Görüldüğü gibi hiç ilgi duymadığı halde kadın düşkünü bir adam rolünü de başarıyla oynadı. Harris’in eşi ve çocukları ile güzel bir hayatı mevcut.

8Jodie Foster

Ünlü oyuncunun lezbiyen olduğu 2013’te bir ödül töreninde kendi ağzından doğrulanmış. Annesi eşcinsel olan Foster, kendi cinsel eğilimini de dünya ile paylaşmış.

9Lily Tomlin

Emmy Ödülü, Grammy Ödülü ve Tony Ödülü sahibi oyuncuyu son zamanlarda Grace and Frankie isimli dizi le izlemiştik. Kendisi eşcinsel olduğunu saklamayan ünlülerden biri.

10Adam Lambert

Son zamanlarda Queen grubuyla yaptığı düet sonrası Freddie Mercury ile kıyaslanan şarkıcı da cinsel kimliğini gizlemeyen, erkek arkadaşları ile hayatını dilediği gibi yaşayan bir eşcinsel.

 

Yorum Yap