İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Gecekonduda Yetişen Ünlüler

Gecekonduda Yetişen Ünlüler

Gecekonduda Yetişen Ünlüler

Onları pırıltılı dünyanın içinde zengin hayatları ile tanıyoruz. Dünyanın en ayrıcalıklı kesiminde yer alan ünlüler şu an her ne kadar gözlerimizi kamaştıran hayatlar yaşıyor olsalar da aslında doğdukları aileler itibariyle çok da şanslı değillerdi. Sokakta yaşamak zorunda kalan, gecekondu mahallerinden yetişen hatta evlerini kaybettikleri için ailesi ile karavanda yaşamak durumunda olan bu ünlülerin hayat hikayelerini okuduğunuzda aslında pek çok zorluğa göğüs gerdiklerini görüp onlara olan hayranlığınız artabilir. Ünlü olmadan önce zorlu bir hayatı olan ve tamamen yoksulluktan gelen ünlüleri sizin için bir araya getirdik.

1Sylvester Stallone

Nam-ı diğer Rock Balboa, Hollywood’un en renkli kişiliklerinden biri. Şu an oldukça zengin ve rahat bir hayat yaşadığını bildiğimiz Sylvester Stallon, bu günlere gelene kadar oldukça sıkıntı çekmiş. Kimi zaman otobüs duraklarında uyuduğunu dile getiren ünlü aktörün çocukluğu yoksulluk ve fakirlik içinde geçmiş. Hayatının tamamen farklı bir noktaya doğru yön değiştirmesi ise 100 dolar karşılığında bir yetişkin filminde oynaması önerisini kabul etmesi ile gerçekleşmiş.

2Steve Jobs

Çok küçük yaşlarda evlatlık verilen Steve Jobs, aslında Suriye asıllı bir aileden gelmektedir. Üniversitede yurt ücretini dahi ödeyemeyen Jobs, arkadaşlarının yanında kalmak zorunda olduğu dönemlerden bahsederken oldukça hüzünlenmiştir. Apple’ı kurmadan önce maddi sıkıntı çektiğini dile getirdiği bir röportajında, karnını doyurmak için saatlerce yürüyerek bedava yiyecek dağıtan bir kiliseye gittiğini anlatmıştı.

3Charlie Chaplin

Sinema tarihinin en önemli aktörlerinden biri olan Charlie Chaplin, çocuk yıllarda babasını kaybetmesi ile maddi açıdan oldukça zorlandığı bir döneme girmiş. Akıl hastası olan annesine de bakmak durumunda kalan Charlie Chaplin, Londra’da uzun süre sefalet içinde yaşamış. Tüm bu zorluklara rağmen bir gemiye binerek hayallerini gerçekleştirmek için Amerika’ya gitmiş ve umut etmenin her şey olduğunu bir kez daha gözler önüne sermiştir.

4Jennifer Lopez

Pırlanta kaplı kostümleri ve tasarımcılara hazırlattığı özel kıyafetleri ile yakından bildiğimiz Jennifer Lopez’in hayatı hiç de kolay başlamamıştı. Ailesi ile New York’un gecekondu mahallesinde yaşayan Latin yıldız, dans tutkusunu gerçekleştirebilmek için stüdyolarda sabahlamak zorunda kalmıştı. Ailesinin engellemesine rağmen hayalinden vaz geçmeyen Jennifer Lopez, dans yeteneğini geliştirmek için çalışırken bir yandan da bir işe girerek ailesine katkı sağlamaya çalışıyordu.

5Jim Carrey

Jim Carey’nin adını duyunca gülümsemeyen yoktur herhalde. Uzun yıllardır dünyayı güldüren ünlü aktörün hayatı aslında oldukça trajik bir şekilde başlamıştı. Henüz 15 yaşında olduğu sürede, babasının biriken borçları yüzünden evlerinden atılan Carrey ailesi, uzun bir süre bir karavan parkında evsiz olarak yaşadılar. Ailesine destek olmak için okulu bırakıp iş hayatına atılan Carrey, yaşadığı zorlu günleri hiçbir zaman unutmadığını ifade ediyor. Bu günleri her zaman aklında tuttuğu için de ailesi ile mütevazı bir hayat sürdürmeye gayret ediyor.

6Shania Twain

Henüz 8 yaşındayken kendindeki yeteneği keşfeden Shania Twain, barlarda ücretsiz yemek karşılığı şarkı söylüyordu. Tüm ailesinin geçimini bu şekilde sağlayan Twain, neredeyse tüm çocukluğunu evsizler için kurulan bir barınakta geçirmişti. Shania Twain’in şarkı söylemesi karşılığı aldığı bedava yemeklerle karnını doyuran ailenin Shania Twain’in başarı basamaklarını tırmanırken en büyük destekçileri olduğunu da söylemek gerek.

7Kurt Cobain

Dünyanın en ünlü yıldızlarından olan Kurt Cobain’in Nirvana ile zirve yapan kariyerinden çok önce oldukça zorlu bir hayatı vardı. Köprü altlarından ve hastanelerin bekleme salonlarında geçen hayatının izlerini belki de kısa hayatı boyunca hiçbir zaman aşamadı.

Yorum Yap