İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Kilo Alan Lana Del Rey’e Yapılan Çirkin Yorumlar ve İnsanların Sığ Algıları Sizi Çıldırtacak!

Kilo Alan Lana Del Rey’e Yapılan Çirkin Yorumlar ve İnsanların Sığ Algıları Sizi Çıldırtacak!

kapk

Lana Del Rey’i neredeyse bilmeyen yoktur. Dünyanın en güzel kadınları arasında yer almasının yanı sıra müzik yeteneği ve zarafetiyle de göz dolduran ünlü şarkıcı, karantina süreci sonrası fark edilir derecede aldığı kilolarla dikkat çekti. Gayet normal olan bu duruma sosyal medya kullanıcıları tarafından son derece çirkin yorumlar yapıldı. Sanırım insanlar ve özellikle erkekler kadınları barbie bebek olarak görmek istiyorlar! Buna başka bir açıklama bulamıyoruz.

1Kadın Sadece Görünüşünden İbaret Değildir!


Kilolu halleri ile objektiflere yansıyan Lana Del Rey, hiç vakit kaybedilmeden, eski fotoğrafları ile kıyaslandı. Ardından sosyal medya kullanıcıları tarafından son derece absürt ve hadsiz yorumlar yapıldı. Ancak bu yorumlara tepkiler gecikmedi.

Özellikle ünlü kadınların kilo alması ya da makyajsız olması ve bu durumun büyük bir haber niteliği varmış gibi insanlara yansıtılması son derece uygunsuz bir yaklaşım tipi olarak değerlendirilmelidir. Bir kadın ya da insan başkalarının görüşleri ve talepleri doğrultusunda hareket etmek zorunda değil! Nasıl kilolu erkekler insanlardan hiçbir tepki almadan, aşağılanmadan ya da rencide edilmeden rahatça hareket edebilme özgürlüğünü kendilerinde görüyorlarsa aynı hassasiyet kadınlar için de sürdürülmelidir.

2Akıllara Bergüzar Korel Geldi


Bergüzar Korel, yaz aylarında doğum yapmış ve doğum kiloları ile son derece rahat pozlar vermişti. Aslında ünlü oyuncu bu konuda kadınlara gerçekten olması gerekeni büyük bir özgüvenle gösterdi. Bir kadının vücudunu yargılamak kişinin kendisinden başka kimsenin yapabileceği ya da yetkisi olan bir konu değil. Keşke insanlar artık bunun farkına varsalar!

3İnsanlar Kendilerinde Bu Hakkı Nasıl Görüyorlar?


Lana Del Rey, son derece samimi ve güzel bir kadın. Bu güne kadar ne makyajsız poz vermekten çekindi ne de fiziksel olarak eski formunu kaybedince kendisini geri çekti. Zor da olsa insanların artık bu duruma ayak uydurmaları gerekiyor. Peki, insanlar için zor olan ne? Başka insanların fiziksel görünüşleri hakkında yorum ya da eleştiri yapabilme hakkını kendinde görmemek!

4Sosyal Medyadan Gelen Tepkiler


Lana Del Rey’in kilo almış fotoğrafları basına yansıdığında insanlar sanki bu anı bekliyormuş gibi şarkıcının bedeni ve aldığı kilolar hakkında yorumlar yapmaya başladırlar. Ancak bu kişilere sosyal medyadan tepkilerin gelmesi çok uzun sürmedi. “İnsanların dış görünüşlerini rahat mı bıraksak acaba?” bizim favori paylaşımımız oldu.

Yorum Yap