1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Listede Kimler Yok Ki: Bu Ünlüler En Çok Cinsiyet Değiştirme Ameliyatları ile Gündeme Geldi

Listede Kimler Yok Ki: Bu Ünlüler En Çok Cinsiyet Değiştirme Ameliyatları ile Gündeme Geldi

Cinsiyet Değiştiren Ünlüler

Ülkemizde de son yıllarda oldukça artan cinsiyet değiştirme ameliyatlarının tarihi aslında bir hayli geçmişe dayanıyor. Ancak uzun yıllar bir tabu olarak kalan bu operasyonlar artık daha gözle görülür bir şekilde dile getirilebiliyorlar. Biz de sizinle cinsiyet değiştirme ameliyatı olan ünlüleri paylaşmak istedik.

1Chaz Bono

Sonny ve Cher’in kız çocuğu olarak dünyaya gelen Chasity Bono cinsiyet değiştirerek Chaz adını aldı. Kararı ile ebeveynleri dahil herkesi şaşırtan Chaz 2008 yılından beri değişim sürecinde yaşadıklarını paylaşıyor.

2Caitlyn Jenner

Ünlü Kardashian-Jenner ailesinden olan baba Bruce Jenner cinsiyet değiştirme ameliyatı ile kadın oldu. Aynı zamanda eski bir olimpik atlet olan Jenner son yıllarda hem aldığı karar ile hem de yaşadığı süreç ile oldukça gündemde.

3Buck Angel

LGBT topluluğunun en ünlü isimlerinden biri olan ünlü manken, yıllarca sırrını saklamayı başarmıştı. Aslında Susan isminde bir kız çocuğu olarak doğan Buck Angel, ameliyat olarak cinsiyet değiştirdi. 2007’den itibaren hem de kazandığı ödüller hem de trans bireyler için yaptığı çalışmalar ile adını duyurmaya devam ediyor.

4Balian Buschbaum

Olimpiyat sporcusu olan ünlü atlet 2007 yılında cinsiyet değiştirme ameliyatı oldu. Uzun süredir yanlış bedende olduğunu düşünen atlet, uzun süredir cinsiyet değiştirmek isteyenlere koçluk yapıyor ve pek çok dergide yazıları çıkıyor.

5Lucas Silveira

Ünlü müzisyen aslında bir kız çocuğu olarak dünyaya gelmişti. 2004 yılına gelindiğinde ise cinsiyet değiştirdiğini itiraf ederek gündeme oturmuştu. 2010 yılında en seksi adam ödülünü kazanarak bu alanda bir ilk oldu.

6Thomas Beatie

Thomas Beatie2nin hikayesi aslında birazcık farklı. O dünyanın ilk hamile adamı olarak tanındı. Eşi kısır olduğu için doğum işini üstlenen Beatie 3 çocuk dünyaya getirdi. Trans bireylere koçluk yapan ve yazar olan Beatie, cinsellik savunuculuğu yapmaya devam ediyor.

7Rüzgâr Erkoçlar

Nil Erkoçlar olarak doğan oyuncu rol aldığı dizilerden ziyade cinsiyet değiştirme ameliyatı ile gündeme geldi. 2013 yılında cinsiyet değiştiren oyuncu Tuğba Beyazoğlu ile evli.

Yorum Yap