1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Necati Şaşmaz Hapse Mi Girecek?

Necati Şaşmaz Hapse Mi Girecek?

basliksiz-118968611145f7c500208761

Oyuncu Necati Şaşmaz’la ilgili bekleniyor olan karar açıklandı. 22 sene hapis istendiği biliniyordu. Necati Şaşmaz Hapse Mi Girecek?

1Boşanma Aşamasında Olduğu Eşinin Konuşmalarını Telefonuna Kaydettiği İddiası


Boşanma aşamasında olduğunu bildiğimiz eşi Nagehan Şaşmaz isminin konuşmalarını habersiz şekilde on bir kez telefonuna kaydetmiş olduğu iddiasıyla yargılanan Necati Şaşmaz, hakkındaki tüm suçlamalardan tek tek beraat etti.

2Duruşmaya Necati Şaşmaz Ve Nagehan Şaşmaz Katılmadı


DHA haberine bakılacak olursa, Anadolu 27. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Necati Şaşmaz ve boşanma aşamasındaki eşi Nagehan Şaşmaz katılmadı. Duruşmada tarafların avukatları vardı.

3Bir Taraf Cezasını, Diğer Taraf Beraatini İstedi


Nagehan Şaşmaz tarafının avukatı sanığın üzerindeki suçlardan ceza almasını istedi. Sanık Necati Şaşmaz tarafının avukatı da önceki savunmalarını tekrar ettiklerini belirterek beraat etmesini istedi.

4Hakkındaki Tüm Suçlamalardan Beraat Etti


Bahsi geçen davayı karara vardıran mahkeme, “Özel hayatın gizliliğini ihlal etme”, “Haberleşmenin gizliliğini ihlal ve kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini alenen ifşa etme”,”Gizlilik ihlalinde haberleşme içeriklerinin kaydedilmesi” bir de “Özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etme” suçları iddialarıyla yargılanan oyuncu Necati Şaşmaz ismi hakkında suç unsurları oluşmadığına kanaat ederek, tüm suçlardan ayrı ayrı beraatine karar kıldı.

5Boşanma Aşamasındalar


Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye bakıldığında sanık olan taraf Muhammed Necati Şaşmaz ile Nagehan Şaşmaz isimlerinin boşanma evresinde olduğu anlatıldı.

6Meraklısına İddianameden Kimi Bilgiler


Tarafların birlikte yaşıyor oldukları 9 Eylül 2019 tarihli sanık Muhammed Necati Şaşmaz isminin müştekiyle evlerinde yapmış olduğu konuşmaları müştekiden habersiz biçimde 11 defa telefonuna kaydettiği iddia edildi.

7Boşanma Davası İçin Mahkemeye Sunuldu Dedi


Sanık Necati Şaşmaz isminin WhatsApp Web’den müştekinin yazışmalarını okuduğu ve bahsi geçen yazışmalar ve kayıtlarını tarafların arasında görülecek boşanma davasına dair mahkemeye sunduğu ifade edildi.

822 Yıla Dek Hapis Cezası İsteniyordu


İddianamede sanık Muhammed Necati Şaşmaz isminin “Özel hayatın gizliliğini ihlal etme”, “Haberleşmenin gizliliğini ihlal ve kişiler arasındaki haberleşmenin gizliliğini alenen ifşa etme”, “Gizlilik ihlalinde haberleşme içeriklerinin kaydedilmesi” ayrıca bir de “Özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etme” suçları üzerinden toplamda 8 yıldan 22 yıla dek hapis cezasıyla cezalandırılması konuşuluyordu.

Yorum Yap