1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Netflix’in Yenisi Fatma Neden Bu Kadar Konuşuluyor? Söylendiği Kadar Güzel mi Ağır mı?

Netflix’in Yenisi Fatma Neden Bu Kadar Konuşuluyor? Söylendiği Kadar Güzel mi Ağır mı?

fatma dizisi

Tam kapanmanın ilk mahsullerini almaya başladık ve Netflix’in tüm nimetlerinden faydalanmaya başladık. O nimetlerden biri de Burcu Biricik’in başrolünde rol aldığı “Fatma” dizisi oldu. Sosyal medyada 2 storyden birinde gördüğümüz bu dizi neden bu kadar ilgi gördü? İçimizi sıkar mı, heyecanla izler miyiz? Gelin birlikte değerlendirelim.

1Dram Dram Dram

Son sezonda psikolojik dram dizileri neredeyse her kanalda izliyoruz. Gülseren Buğdaycıoğlu sağ olsun, tüm romanları dizi yapılmaya başlandı. Fatma dizisi de bu psikolojik dramlar tadında bir dizi olmuş diyebiliriz. Aynı anda sosyo ekonomik uçurumlar, kadının toplumdaki yeri, tecavüz, engelli çocuklara olan yaklaşım ve niceleri bu dizide.

2Burcu Biricik Görmeye Alıştık

fatma dizisi

Son bir senedir neredeyse her yerde bu kadını görüyoruz değil mi? Kırmızı Oda’da psikolojik rahatsızlıkları olan bir kadını izlemekle başladığımız Burcu Biricik geçidi direkt başrolü kaptığı Camdaki Kız ile devam ediyor. Kırmızı Oda’da kısa süreli oynasa da hikayesi hepimizi ağlatmıştı. Şimdilerde ise Camdaki Kız’da hastalıklı bir annenin elinde büyümüş çileli bir kızı izliyoruz. Bu iki dizi dışında dergi çekimleri, röportajlar her yerde Burcu Biricik’i görüyoruz. Ve evet güzelliği ile hepimizi büyülese de şimdi de Fatma dizisi ile karşımızda olması sizce biraz bıktırdı mı yoksa her şey yolunda mı, ne dersiniz?

3Zavallı Bir Kadından Seri Katile

fatma dizisi

Fatma dizisinde resmen bir kadının dönüşümünü izliyoruz. Önce hapisten kocasının çıkmasını bekleyen engelli bir çocuğu olan temizlikçi bir kadınken zaman içinde bir seri katile dönüşür. Hayatın onu getirdiği yer planlı cinayetler işleyen bir kadındır. Polisler, çocuğunun hesabını sormak için köyüne dönmeyen Fatma’nın peşindedir. Fatma’nın tüm bu hikayesinin altında yatan acılı bir geçmiş olduğu da sonraları ortaya çıkar.

4Bitirmek de Zor Bırakmak da

fatma dizisi

Burcu Biricik bu rolü her zaman oynadığı “Güzel kadın” rolünden uzaklaşmak için kabul etmiş aslında. Gerçekten de bu diziyle ilgili en beğenilen şey Biricik’in harika oyunculuğu. Sosyal medyadaki yorumlara göre dizi her ne kadar heyecanla akıp kendini izlettirse de bu kadar acı ve dram insanı yoruyor. Fatma dizisi izleme ve bırakma arasında ikiliğe düşürüyor tüm izleyenleri.

Spoiler vermeden dizinin genel havasından bahsettik. İzleyenler bizi zaten anladı bile. Siz ne düşünüyorsunuz Fatma hakkında? Acılara yürüyor korkmuyor musunuz, yoksa yetti bu kadar tantana mı dersiniz?

Yorum Yap