1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Okurken Bile Donacaksınız, Buz Gibi Suya Girdi!

Okurken Bile Donacaksınız, Buz Gibi Suya Girdi!

2017 Vanity Fair Oscar Party Hosted By Graydon Carter - Arrivals

Bir döneme adını kazıtan ardından da tasarımcılığa kolları sıvamış ünlü model Helena Christensen, buz gibi soğuk suya girdi. 52 yaşındaki ünlü model, bu yaptığının hem sağlıklı hem de kendisinin formda kalma sırlarından biri olduğunu söylemişti.

1Buz Gibi Soğuk Suya Girdi, Köpeği Kuma Da Onu İzledi


52 yaşındaki ünlü model Helena Christensen, köpeği Kuma kendisini karların üzerinde izlerken, buz soğukluğunda nehir sularına daldı. O anlardan videolarını da sosyal medya hesabı üzerinden takipçileri ile paylaştı. Bir döneme isminı kazıtan ardından da tasarımcılığa kolları sıvamış ünlü model Helena Christensen, soğuk suya girdi. 52 yaşındaki model, bu yaptığının hem sağlıklı hem de kendisinin formda kalma sırlarından biri olduğunu söylemişti. Bir çocuk annesi Helena Christensen’in bu paylaşımlarına takipçilerinden yorum ve beğeni yağmur gibi yağdı. Meslektaşı olan isim Paulina Porizkova “Senin yerinde olmak isterdim” diye yorum düştü. Helena Christensen de kendisine “Benimle birlikte orada olmaya ne dersin?” diye yanıtladı.

2Faydalarını Sıraladı


Helena Christensen’e bir takipçisi  “Hasta olmaktan korkmuyor musun?” diye sordu. bir başka isim de “Bu yaptığının faydaları neler?” diye yorum yazdı. Helena Christensen bu yaptığı uygulamanın metabolizmayı hızlandırıp yağ yakımı sağladığını, bağışıklık sistemini güçlü tuttuğunu, kan dolaşımını hızlandırdığıını ve stresi önlediğini yazarak cevapladı. Helena Cristensen’in uyguladığı bu kısa süreliğine soğuk suya dalma ritüeli Rusya, Çin gibi bazı ülkelerde yapılıyor. Küçük çocuklar için de denenen bu yöntemin, ünlü modelin de değindiği gibi bağışıklık sistemi ve metabolizma üzerinde olumlu etkileri olduğu belirtiliyor.

3Tabiatla Bütünleşmek Formda Kalmanın En Büyük Sırrı


Helena Christensen, 2019 senesinde verdiği bir röportajda, zamana meydan okuyan formunu korumak adına sağlıklı beslenmenin yanında çok farklı egzersiz disiplinleri uyguladığını da söylemişti. Modellikten tasarımcılığa geçiş yapan Helena Christensen, formda ve sağlıklı olmak için tabiat ile bütünleşmek gerektiğini de dile getirdi.

4Evini Gördünüz Mü? Dillere Destan

Helena Christensen, buzlu su yüzmelerini New York’un güneydoğusunda olan Catskill dağlarındaki kır evinin yakınlarında olan nehirde yaptı. Helena Christensen , seneler evvel satın aldığı bu evde çekilen kareleri da sık sık sosyal medya üzerinden paylaşıyor. Helena Christensen’in, New York’ta bulunan apartman dairesinden birkaç saat uzaklıkta bulunan kır evinden yapmış olduğu paylaşımlar da takipçilerinin ilgisini topluyor. Korona virüsü sebebiyle sosyal izolasyonda olan Helena Christensen bazen New York’taki evine gidiyor olsa da zamanının büyük bölümünü buradaki dağ evinde geçiriyor. Podyumlardan emekliliğini alınca tasarımcılığa kolları sıvayan Helena Christensen, yeni koleksiyonunu bahsettiğimiz evde hazırladı.

5Evin İlginç Bir Hikayesi Var


Helena Christensen’in bu eve sahip olmasının arkasında tuhaf denilebilecek ilginç bir de hikayesi var. Çalıştığı fotoğrafçı olan isim Fabrizio Ferri, daha Helena Christensen o evi daha görmeden satın alınma işlemleri adına onun için bir miktar para yatırdı. Anlayacağınız Christensen nasıl bir ev için borçlandığını bile başlangıçta bilmiyordu.

6Soğuk Sulara Yakın Bu Evinden Gerçekten Çok Memnun


Evi görmeye gittiğinde gerçekten çok etkilendi. Burayı satın alması ardından da oturup hemen yeni evinin dekorasyonu adına tasarımlar üretmeye başladı. Uzun çabalar ve işinin ehli iç mimarların yardımlarını da alarak sonunda ortaya Helena Christensen isminin şimdi yaşadığı bu ev çıktı. Bir döneme adını kazıtan sonra tasarımcılığa kolları sıvamış model Helena Christensen, buz gibi soğuk suya girdi. 52 yaşındaki ünlü model, bu yaptığının hem sağlıklı hem de kendisinin formda kalma sırlarından biri olduğunu ifade etti.

Yorum Yap