1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Selçuk Yöntem Evliliğini Anlattı, Bomba Açıklamalar Yaptı

Selçuk Yöntem Evliliğini Anlattı, Bomba Açıklamalar Yaptı

BKwaI9dkZ0qnxk7rxhv66Q

Öncelikle, Selçuk Yöntem’in 40 yıllık evli olduğunu biliyor muydunuz? Selçuk Yöntem 40 senelik evliliğini şu şekilde anlatıyor. 67 yaşında olan usta oyuncu Selçuk Yöntem, Hülya Koçyiğit’in sunuyor olduğu ‘Film Gibi Hayatlar’ programında konuk oldu. Cihan Yöntem ismi ile 40 senelik mutlu evliliğiyle herkese örnek gösterilen Selçuk Yöntem, konuyla ilgili açıklamalar yaptı. Selçuk Yöntem, ruhların uyuşması da çok önemli bir şey dedi. Sevgi ve saygının temel olduğunu söyledi.

1Tiyatro Oyunu İzlemek Dünyasını Değiştirdi


Lisede tiyatro grubunun hazırladığı bir tiyatro oyununu seyretmiş olmasının bütün dünyasını değiştirdiğini söyledi. Ardından aktör olmaya karar vermiş. Konservatuarda alanında çok değerli kişilerden eğitim alan Selçuk Yöntem, bilhassa Cüneyt Gökçer’in kendisi adına çok kıymetli olduğunu belirterek, “Hepimiz onu taklit ederdik. Onun gibi olmaya çalışırdık” ifadelerinde bulundu.

2Yönetmenliği Neden Bir Kenara Bıraktı?


Usta oyuncu tiyatronun kendisinde hissettirdiklerini samimi bir dille anlattı. Bir zamanlar tiyatro yönetmenliği de yapmış olan usta oyuncu, yönetmenliği bir kenara bırakmasının nedenini, oyunculuk egosunun ağır bastığı yönüyle açıklıyor. “Çünkü tüm bu sorumluluğu üzerime alamam.” Diyor. Henüz kendimle olan noktayı aşmış değilim şeklinde alçakgönüllü açıklamalarda bulunan Yöntem, “İleride, belki daha sonra olabilir diye düşündüm” şeklinde sözlerine devam etti.

3Enteresan Bir İşaretle Oyun Teklifini Kabul Etmiş


‘Amadeus’ isimli tiyatro gösterisiyle sahnede olan Selçuk Yöntem, oyunun teklifinin nasıl edildiğini anlattı: Kerem’le (Kerem Alışık) buluştuk. Şeklinde başladı ve ilk ‘Ben bir düşüneyim’ demiş. Sadri Alışık’ı hiç tanımamasına karşın “rahmetliyi sabah rüyamda gördüm.” Diyor. “Sadece bana baktı, gözlerini kırptı, güldü ve uyandım.” Diye ifade eden usta oyuncu, “O kadar güzel gözleri vardı ki…” diye samimi bir şekilde devam ediyor. Bunun kendisince enteresan bir işaret olduğunu söylüyor. İşaretlerle yürümenin hayatta önemli olduğunu ifade ediyor. Bu durumun herkes için geçerli olduğunu ve bunu görebilmeleri gerektiğini söylüyor.

4Bir Projeye Dahil Olmadan Önce Dikkat Ettiği Şeyleri Şöyle Anlatıyor Usta Oyuncu


Sinema, dizi ve tiyatroda bir projeye dahil olmadan evvel ilk adımda senaryoyu değerlendiğini söyleyen Selçuk Yöntem Dramatik yapısı ve karakter çatışmasının önemini vurguluyor. Birinci aşamanın kendi adına o oynama duygusunu hissedebilmesi olduğunu ifade ediyor. İkinci aşamada ise kadroya dikkat etmekteymiş usta sanatçı. Uyumlu ve pozitif insanların olmadığı bir kadronun adeta cehennem hayatına döndürebileceğini söylüyor. Bir tane bile problemli, pürüz çıkaran kişilik, olursa imkânsız orada bulunamam diye net bir şekilde ifade ediyor kendisini. O aşamayı da başarıyla geçersek ardı sıra ise dizide hangi kanal olduğunun önemli olduğunu, tiyatroda ise ise hangi yapım ve kim yönetecek sorularına dikkat ettiğini belirtiyor.

5“Baba Olmak Öyle Bir Sorumluluk Ki, İkinci Çocuk Cesareti Hiçbir Zaman Olmadı”


Baba olmak kendisine bir şey öğrettiğini, öyle bir sorumluluk olduğunu ki, o sorumluluktan ötürü ikinci çocuk cesaretinin hiçbir zaman olmadığını söyleyen Selçuk Yöntem, kızı Iraz ile bugüne dek hiçbir projede birlikte rol almadığını dillendirdi.

6Karşımızdakini Kendimize Benzetmeye Çalışmamalıyız


Yaklaşık 40 senedir Cihan Hanım ile güzel bir evlilik sürdüren usta sanatçı Selçuk Yöntem, “Ruhların uyuşması da çok önemli bir şey” diye ifade ediyor. Sevgi ve saygının en temeli olduğunu vurguluyor. İnsanlar nerede duracaklarını çok iyi bilmeliler ve de nereye kadar müdahale edeceklerini çok iyi bilmeliler diye ifade ediyor. Arızanın bu sınırı aştıklarında ortaya çıktığını söylüyor. Karşımızdakini kendimize benzetmeye çalışmanın çok yanlış olduğunu söylüyor.

Yorum Yap