1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Selda Bağcan’ın Tepki Çeken İfadeleri : “Açık Giyinmeyi Ayıp Buluyorum”

Selda Bağcan’ın Tepki Çeken İfadeleri : “Açık Giyinmeyi Ayıp Buluyorum”

kapak

Selda Bağcan, ülkemizin nadide yeteneklerinden, Dünya çapında üne sahip bir şarkıcımız. Özellikle Yüzükler Efendisi serisinin yıldızı Elijah Wood bildiğiniz gibi Selda Bağcan’a hayran. Durum böyle olunca şarkıcı zaman zaman gündeme geliyor. Ancak son yaptığı açıklama sosyal medyayı ikiye böldü.

1‘Sol Muhafazakârım’


Şarkıcı Bağcan, son olarak röportajında verdiği açıklamalarla dikkat çekti. ‘Sizi abartılı kıyafetlerle göremiyoruz, özellikle görselliğin bu kadar ön planda olduğu bir çağda. Gerek duymuyor musunuz?’ sorusunu yanıtladı. Kendisini sol muhafazakâr olarak tanımlayan Selda Bağcan, konu hakkındaki görüşlerini paylaştı.

2‘Açık Giymeyi Ayıp Buluyorum’


Konuşmasının devamında ‘sevmiyorum açık giyinmeyi, ayıp geliyor’ diyen Bağcan, bazen politikacıların eşlerini görüyorum şok oluyorum ifadelerini kullandı. Kendi tarzından ise şu şekilde bahsetti; ‘benim tarzımın esprili bir anlatımı var’. Kendisinin giyim tarzına ‘Devrimci bacı kıyafeti’ dediklerini ve kendisini bu şekilde iyi ve rahat hissettiğini ifade etti. Sahnelerdeki halinin günlük hayatındaki sadeliğin bir tık üstü olduğunu dile getirdi.

3‘Hayatımda Hiç Açık Giyinmedim’


Sahneye çıkmaya başladığı gençlik yıllarında kendisinin de büyük gazinolarda Zeki Müren, Müzeyyen Senar gibi isimlerle sahne aldığını ifade etti Bağcan. Terzisi tarafından ‘bana yakışan şeyler yapılıyordu’ diyen Bağcan, ‘hanım hanımcıktı hep’ dedi. Hayatımda hiç açık giymedim dedikten sonra ‘öyle omuzları göstermek falan…’ yanıtını verdi.

4Sosyal Medyada Tepki Gördü


Şarkıcı Selda Bağcan’ın Posta Gazetesi’nden Oya Çınar’a verdiği bu röportaj kısa sürede gündeme oturdu. Sosyal medyadan da Selda Bağcan’ın ifadelerine tepki gecikmedi. Kimileri ünlü şarkıcıyı desteklerken kimileri ise eleştirmekten geri durmadılar.

5Destekleyenler ve Eleştirenler


Selda Bağcan’ın açık giyinmeyi açık buluyorum ifadesi sosyal medyada iki farklı görüşün doğmasına neden oldu. Bir grup şarkıcının kendi görüşüne göre yaşamasının gayet normal olduğunu ve bunu eleştirmenin doğru olmadığını savundu. Diğer bir grup ise Selda Bağcan’ın bu açıklamalarının ilgi çekmek odaklı ya da absürt bulanlarda oldu. Ancak sonuç olarak Selda Bağcan kendi hayat görüşünü dile getirmiş, başkalarının hayat standartlarına müdahale etmemiştir. Soru kendisine yönelik ve şahsi olunca elbette verilen cevapta öyle olmak durumunda.

Yorum Yap