1. Ana Sayfa
  2. Magazin
  3. Sosyal Medya Onlar için Pek Hayırlı Olmadı: Sosyal Medya Çetesinin Mağduru Olan Ünlüler

Sosyal Medya Onlar için Pek Hayırlı Olmadı: Sosyal Medya Çetesinin Mağduru Olan Ünlüler

Sosyal Medya Çetesinin Mağduru Olan Ünlüler

Sosyal medyayı kullanmayan herhangi bir kimseyi bulmak artık hiç de kolay değil. Özellikle ünlüler sosyal medyayı hem kendi reklamlarını yapmak hem de para kazanmak için oldukça sık bir şekilde kullanıyorlar. Ancak sosyal medyada türeyen çeteler pek çok ünlüyü de mağdur ediyor. Gelin şimdi hep beraber sosyal medya mağduru olan bu ünlülere bir göz atalım.

1Gamze Özçelik

Mavi tık almaya çalışırken e-posta adresine gelen ve mavi tıkın onaylandığını söyleyen maili açan Özçelik, e-postada yer alan linke tıkladığında sosyal medya hesabının ele geçirildiğini söylemişti. Bunu yapanlardan şikayetçi olan ve hesabını kısa sürede geri almayı başaran Gamze Özçelik artık çok daha dikkatli olduğunu söylüyor.

2Balçiçek İlter

Özel fotoğraflarının ele geçirildiği tehdidini alan Balçiçek İlter, bunun karşılığında istenen parayı verilen IBAN hesabına yatıracaktı. Ancak bunun yerine doğrusunu yaparak şikayetçi oldu ve kısa sürede şantajcıları yakalatmayı başardı.

3Seda Akgül

Whatsapp üzerinden kendisi ile iletişime geçenlerin sosyal medya hesaplarını silmek ile tehdit etmesi ve para istemeleri ile bu kişilerden şikayetçi oldu. Tehditlerine devam eden ve özel fotoğraflarını ortaya çıkarmaktan da bahseden bu insanlar şikâyetin üzerine yakalandılar.

4Bülent Şakrak

Hem kendisinin hem de eşi Ceyda Düvenci’nin sosyal medya hesaplarını çalmakla tehdit edildikten sonra bir de kendisinden para isteyenleri şikâyet edince bu tehdidi yapan çete ortaya çıkarılmıştı.

5Erdal Özyağcılar

Usta oyuncu hesabında açık bulunduğuna dair gelen mesajı okuyunca oldukça heyecanlanmıştı. Bunu düzeltebileceğini ama karşılığında belirli bir miktar para istediklerini söyleyince işkillenen ve şikayetçi olan oyuncu herhangi bir problem yaşamadan bu olaydan sıyrılmayı başardı.

6Hande Doğandemir

Twitter hesabı hacklenen ünlü oyuncu, instagram üzerinden hackerlarla iletişime geçtiğinde herkesi şaşırtmıştı. Onlara iyi niyetli bir şekilde yaklaşan ve şikayetçi olmayacağını belirten oyuncu hesabını geri almayı başardı.

7Hazal Kaya

Twitter hesabı hacklenen ve bunu Instagram sayfasından duyuran ünlü oyuncu, denk geldiği hackerlar itibariyle oldukça şanslıydı. Bir süre sonra hesabını hiçbir zorluk çıkarmadan Hazal Kaya’ya teslim eden hackerların amacını kimse anlamadı.

Yorum Yap