1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. 1 Eylül’de 28. İstanbul Caz Festivali Müzikseverlerle: İşte Festival Programı

1 Eylül’de 28. İstanbul Caz Festivali Müzikseverlerle: İşte Festival Programı

caz-festivali

İstanbul Kültür Sanat Vakfı(IKSV) tarafından her yıl düzenlenen ve İstanbul’a dünyanın her yerinden sanatçılar ile caz severleri davet eden İstanbul Caz Festivali 28. kez Eylül’de düzenlenmeye hazırlanıyor. Şehirdeki kültür-sanat faaliyetlerini canlandırmak ve müzisyenler ile dinleyicileri bir araya getirmek amacıyla planlanan festival bu yıl da kapsamlı bir etkinlik programına sahip olacak.

1Ücretsiz Konserlerle Dolu Bir Festival

İstanbul Caz Festivali kapsamında Büyükşehir Belediyesi’nin işbirliği ile “Parklarda Caz” ismi ile parklarda ve bahçelerde ücretsiz konserler verilecek. Ayrıca #İstanbulBirSahne ve Gece Gezmesi konseptiyle yapılacak konserler de tamamen ücretsiz olup her yaştan vatandaşa açık olacak.

2Sanat Bize İyi Gelecek

Hem İstanbul’un kültür ve sanat dolu yapısını canlandırmak hem de pandemi koşullarında büyük zorluklarla mücadele eden müzisyenlerin dinleyici ile buluşması açısından çok değerli olan 28. İstanbul Caz Festivali online tanıtım toplantısı ile duyruldu. İKSV Genel Müdürü  Görgün Taner, festivalle ilgili şunları söyledi: “Festivallerimizle İstanbul’un kültür-sanat yaşamını yeniden güçlendirmek için çalışmaya devam ediyoruz. 28. İstanbul Caz Festivali de İstanbul’un dört bir yanındaki parklarda ve açık hava mekanlarında, aralarında her yaştan izleyicinin katılabileceği ücretsiz konserlerin de bolca olduğu zengin ve çeşitli bir program sunacak. Sanatın, müziğin bize ne kadar iyi geldiğini hep birlikte hatırlayacağız”

3İşte Festival Sanatçıları

Bu yıl da İstanbul, dünyanın 4 yanından gelen sanatçılar ile caza ve müziğe doyacak. Festival kapsamında yerli sanatçılarımız; Kenan Doğulu(caz projesi “İhtimaller” ile), Mabel Matiz(özel bir proje ile), Karsu ve Grammy adayı olan grubumuz Altın Gün sahne alacak. Uluslarası sanatçılar da İstanbul Caz Festivali’nde sahne alacak.  Afrika müziğinin dört Grammy ödüllü kraliçesi Angelique Kidjo,  Ennio Morricone’ye ithaf ettiği albümü “Morriconne Stories”den parçalarla Avrupa cazının önde gelen alto saksofonistlerinden Stefano Di Battista, Hollandalı müzisyen ve prodüktör Niels Broos sahnede olacak. Festivalin bu yılki “Yaşam Boyu Başarı” ödülü de ses sanatçısı Tülay German’a verilecek.

Yorum Yap