1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. 2000’li Yıllardan Bize Kalanlar: Yıllar Sonra Yeniden Hayatımıza Giren Moda Trendleri

2000’li Yıllardan Bize Kalanlar: Yıllar Sonra Yeniden Hayatımıza Giren Moda Trendleri

picture1-4

Düşük bel pantolonlar, kapaklı cep telefonları, çizgi film kuşağı, Jetgiller, Memoli, Paris Hilton ve daha neler neler… Evet efendim, milenyum çocuklarıyız biz ve bugün o yılları anmaya geldik. Her ne kadar 90’lar övülüp durulsa da her fırsatta 2000’lerde çocukluğunu yaşamış bizler de bir iki şey söylemek isteriz; zira 90’ları pek de hatırlamayanlar var aranızda biliyoruz.

2000’lerin en göze çarpan şeyleri şüphesiz tekstil ve moda sektörünün akıl almaz parçalarıydı. Kylie- Kendall Jenner, Hailey Baldwin, Bella Hadid, Dua Lipa gibi isimlerin şimdi ufaktan ufaktan yeniden hortlatmaya başladığı bu eski trendleri sizin için derledik. Kemerlerinizi takın, çünkü 2000’lere uçuşumuz şimdi başlıyor.

1Parıltılı Mini Elbiseler

Özellikle Paris Hilton denilince akla gelir o parıltılı, sırtı, göğsü dekolteli mini elbiseler. Pek de havalıdır doğrusu. Şimdilerde bu elbiseler yeniden moda efendim. Paris Hilton’un ikonikleşen doğum günü kostümünün birebir benzerini yakın zamanda giyen Kendall Jenner ile anlıyoruz ki asla eskimeyecek bu moda.

2Kadife Eşofman Takımları

Bu bir moda faciasıdır, asla geri gelmemelidir denilen akımlardan biriydi bu ancak geri döndü. Özellikle, Britney Spears ile özdeşleşmişti bunların pembe ve taşlı tuşlu olanları. Hatta ne zaman bir gençlik filmi izleseniz kucağında süs köpeği, üzerinde bu eşofmanlarla şımarık bir kız belirir. Sonraları biraz daha orta yaşa hitap eden bu yumuşak rahatlığı şimdilerde Bella Hadid’te sıklıkla görüyoruz.

3Transparan Bluzlar

Kiminde oldukça ucuz kiminde çok cool duran bu parçaları aslında her yıl olmasa da zaman zaman bazı markalarda görüyoruz. Ancak birebir 2000lerin kopyası olan bu bluzler şimdilerde daha bir moda.

4Bağcıklı Pantolonlar

Minik, hınzır bir kovboy havasında gezilen bu pantolonlar maalesef ki yeniden moda olmaya hazırlanıyor. Önden, yandan ve paçalardan iplerle bağlanan bu pantolonlar aslında klasik pantolonlara bir alternatif olabilir ama sizce de biraz komik değil mi? Yine Kendall ve Bellada sıklıkla görüyoruz bu tarz parçaları yeniden.

5Ortadan Bağlanan Hırkalar

Rengarenk yünlü hırkalar zaten yıllardır var buna eminiz ancak ortadan bağlayarak alttan üstten dekolte verdiğimiz versiyonu ile 2000’lerde oldukça popülerdi. E, şimdilerde de sadece modeller değil hepimiz tercih ediyoruz bu trend parçaları. Hatta bizce bu yazıdaki trendlerin en mantıklısı buluyoruz.

Yorum Yap