1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. 28 Yıl Sonra Neden Ayrıldılar? Müzik Efsanesi Daft Punk Dağıldığını Açıkladı

28 Yıl Sonra Neden Ayrıldılar? Müzik Efsanesi Daft Punk Dağıldığını Açıkladı

1000x-1

Her şey harikaymış gibi mutlu(!) haberler peşpeşe gelmeye devam ediyor. Bugün de Daft Punk’ın ayrıldığı haberiyle uyandık a dostlar! Maskeli robotik ikilinin 28 yıl sonra neden böyle bir karar verdiğini bilemiyoruz fakat artık herhangi bir Daft Punk şarkısını, düetini dinleyemeyeceğimiz kesin. Gözyaşları sel, kalbimiz kırık. İkilinin farklı müzik tarzı p*ssyli, f*cklu rap şarkılardan gına geliyorken keyifli bir alternatifti doğrusu. Anlaşıldığı üzere biz grubu çok severdik, peki siz nasıl bilirdiniz delikanlıları?

1‘Epilogue’ ile Veda Ettiler

28 yıllık Fransız grup, Instagram hesaplarından yayınladıkları ‘Epilogue’ yani Sonsöz isimli 8 dakikalık video ile sonlarının geldiğini duyurdu. Yine yüzlerini göremediğimiz ikili, videoda çölün ortasında sayaçtaki saniyelerin tükenmesi ile kendi kendini imha eden robotlar olarak karşımıza çıkıyor. 1993-2021 Daft Punk yazısı ile de gözler yaşlı ayrılıyorsunuz sayfadan. Oldu mu şimdi bu ya, yapılır mı şöyle bir zamanda?

29o’ların Vazgeçilmezi Oldular

Daft Punk, önceleri bağımsız şarkıcıların parçalarına cover yaparken 1993’te ilk teklisini yayınladı. Ardından gelen, Da Funk, Around The World gibi parçalar dünya çapında ün sağlayan ve bir klasik olarak kaydedilen parçalar oldu. İkilinin 97, 2001, 2005, 2013 yıllarında yayınlanan 4 adet albümü bulunuyor. Son albümlerinin çıkış single’ı olan ‘Get Lucky ‘ gizemli şekilde planlanan pazarlama kampanyası ile duyurulmuştu. Bu şarkıda bildiğiniz gibi Pharrel Williams eşlik ediyordu robot adamlara.

3Neden Yüzlerini Göremiyoruz?

Daft Punk üyeleri; Thomas Bangalter ve Guy-Manuel de Homem-Christo 1999’dan önce yüzlerini gösteriyorlardı aslında. TV’de görünmeyi ve çok fazla röportaj vermeyi tercih etmeseler de maskeli değillerdi. Robot kıyafetlerini ise çok uzun zamandır giyiyorlardı. “Homework” albümü zamanlarındaysa genelde maskelerle sahneye çıkan ikili “Discovery” albümüyle daha çok LED efektli kasklar, metal eldivenler giymeye başladı. İkili, kostüm ve maskelerle sahne almalarının en büyük sebebini çekingenlikleri olarak görüyorlar. Ancak sonradan dinleyicilerin de hoşuna giden bu durumu, grup üyeleri süper güçleri olan sıradan çocuklar olduğumuz hissini veriyoruz şeklinde yorumluyorlar.

 

Yorum Yap