1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. ‘Ağzım Hiç Boş Kalmıyor’ Diyen İştahı Açıklara Özel İcat: Manyetik Çene Kilidi

‘Ağzım Hiç Boş Kalmıyor’ Diyen İştahı Açıklara Özel İcat: Manyetik Çene Kilidi

GASgjsKXKEaRpqKKvtOaOA

Fazla kilolar ve bu kiloları vermek hepimizin ortak derdi. Özellikle kadınlar ‘Ah şu iştahımla bir baş edebilsem’ der dururlar. İşte bu derdin çaresini araştırmacılar bir alet geliştirerek bulmaya çalışmışlar efendim. Obeziteyle savaşta yeni bir alternatif olması hedeflenen manyetik çene kilidi nasıl kullanılıyor? Hemen sizler için araştırdık.

1Cihaz Katı Gıda Tüketimine Engel

Azı dişlerine monte edilen manyetik parçalar aracılığıyla çenenin açılmasını engelleyen cihaz katı tüketimine izin vermiyor.  Yalnızca iki milimetrelik açıklıktan ağza pipet sığabiliyor. Hal böyle olunca kişiler manyetik kilit ağızlarında olduğu sürece sadece sıvı besinler tüketebiliyor. Cihaz deneme aşamasında olduğundan şimdiye dek 7 Yeni Zelandalı kadın çalışmalara katıldı. Bu kişiler deney boyunca ağızlarını sadece 2 milimetre açabildi. Kadın katılımcılar sıvı diyeti uygulayarak  ortalama k.36  kilo kaybettiler.

2Diyeti Bozan Var

Ameliyat tek çaresi olan ileri derecede obez hastaların iştahını kapatarak zayıflama sürecine katkı sağlayacak bu manyetik kilitler bir süre sonra konuşmada probleme yol açabiliyor. Deneyimleyen kişilerin paylaşımlarına göre insanlar kilit yüzünden hayatın bazen çekilmez hale dönüşebileceği anlaşılıyor. Yeme konusuna gelecek olursak diyeti bozacak olan her türlü bozuyor açıkça söylemek gerekirse. Manyetik çene kilidi etkisindeyken erimiş çikolata ve litrelerce kola tüketen insanlar olduğunu dememiz yeterli olur sanıyoruz. Peki ya siz bu icat için ne düşünüyorsunuz? Siz de ağzınızı kilitleyip sıvı ile yetinir misiniz yoksa çiğnemeden yapamam diyenlerden misiniz?

 

Yorum Yap