1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Apple’dan İlginç Tasarımlar: Rende Şeklinde Telefonlar Hayatımıza Ne Zaman Girer?

Apple’dan İlginç Tasarımlar: Rende Şeklinde Telefonlar Hayatımıza Ne Zaman Girer?

maxresdefault (7)

Apple artık geldiği teknoloji, piyasadaki üstünlüğü ve tercih edilirliğini aşmış, bitirmiş bir şirket olduğu için kendine yeni heyecanları sıklıkla arıyor desek asla yalan olmaz. Her yıl onlarca farklı tasarımın kreatörleri elinden çıkması ve bazı ilginç patentler için başvurular yapılıyor olması bunu kanıtlar nitelikte. Peki Apple bu kez ne yaptı derseniz, başlığın şokunu atlattıysanız detaylarla devam ediyoruz.

1Peynir Rendesi Mac Pro’nun Kardeşi

Apple 2019 yılında, delikli havalandırma yuvalarını, cihazın yoğun iş yükü altında işlemciyi hafifletmeye yardımcı olmak için geliştirmiş olduğu peynir rendesi şekilli cihazı Mac Pro’yu tanıtmıştı. Sosyal medyada dalga konusu olsa da şirket patentin son derece arkasında durmuştu. Şimdi ise bu ilginç tasarıma kardeş olarak peynir rendesi Iphone için kollar sıvanmış.

2Hedef Performans

Ortaya çıkan yeni Iphone patenti ile  telefonun ‘peynir rendesini‘ andıran kenarlara sahip olacağı söyleniyor. Peki neden böyle zorlama bir tasarım diye düşünüyoruz biz de tabi ki. Açıklamaya göre  bu tasarım anlayışı, mobil cihazların performansını önemli ölçüde arttırabilir. Apple şimdiye kadar geliştirilen üç boyutlu tasarımlarla elde edilemeyen bileşenlerin yeni tasarımla birlikte daha rahat kullanılabileceğini söylerken; aynı zamanda gelişmiş ısı giderme seviyelerine ulaşılacağını belirtti. Yani yeni tasarımla birlikte iPhonelar daha soğuk ve daha hızlı bir şekilde çalışacak, ay hadi inşallah!

3Hayata Ne Zaman Geçer Tahmini?

Apple Mac Pro Cheese Grater

Madem bu kadar performans artacak üretin de alalım diyorsanız, o işler öyle hemen olmuyor. Zaten bugüne kadar onlarca garip gurup patent başvurusunda bulunan Apple da bunların neredeyse hiç birini hayata geçirmemiş. Yani her ne kadar rende şeklinde bir Mac Pro üretilmiş olsa da bunun telefonlara entegrasyonu bir hayalden öteye gitmeyebilir.

Siz ne dersiniz? Yeni delik deşik Iphonelara her gün dolar karşısında eriyen liralarımızla 10 yıl taksitli kredi çekip ödeme yapmaya hazır mısınız?

Yorum Yap