1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Bakalım Kim Neler Dinlemiş? Müzik Zevkini ‘Fişleyen’ Uygulama Receiptify

Bakalım Kim Neler Dinlemiş? Müzik Zevkini ‘Fişleyen’ Uygulama Receiptify

Spotify-x-Receiptify-Featured-Image-1024x576

Spotify biliyorsunuz ki her yıl sonunda sizün müzik geçmişinizin çetelesini tutar ve eğlenceli bir şekilde raporlardı bunu. Fakat diğer müzik platformlarında böyle bir alışkanlığı gözlemlememiştik. Hatta bu sebeple 31 Aralık’ta Apple Müzik kullanıcıları sosyal medya paylaşımlarından dolayı genellikle Spotify kullanıcılarına giydirirdi bir güzel. Uygulama geliştiriciler bizi düşünmüş olacak ki tüm dinleme aktivitemizi gözler önüne serecek bir web sitesi geliştirmişler. İşte şimdi akkoyun, karakoyun belli olacak bizden söylemesi. “Aşkım ben hep klasik müzik dinliyorum” diyenlerin fişlerinde bol bol Türkçe popları görmeye hazırsak başlayalım.

13 Platformu Destekliyor

Buradan ulaşabileceğiniz Receiptify’a Apple Music, Last Fm ve Spotify üyelikleriniz aracılığıyla bağlanabiliyorsunuz. Bu platformlardaki şifrelerinizi kullanarak izin vermeniz yeterli.

2Zaman Aralığı Seçebiliyorsunuz

Hesabınızı kolayca bağladıktan sonra fişini görmek istediğiniz zaman aralığını seçmeniz gerekiyor. Burada ‘last month’ yani geçen ay, ‘last 6 months’ son altı ay ve ‘all time’ yani tüm zamanlar seçeneği ile karşılaşacaksınız. İstediğiniz birini seçip çetelenizi alabilirsiniz.

3Listeniz Hazır

Son olarak dinleme gemişinizi ilgili platformdan seçtiğiniz zaman aralığı doğrultusunda çekip bir liste hazırlıyor Receiptify. Listede şarkı ve sanatçı isimleriyle parçaların süreleri verilmiş oluyor. Dinleme sıklığına göre sıralanan parçalar size market fişi formatında görüntüleniyor. Bu fişi indirip her yerde paylaşmak ise boynunuzun borcu. Tüm bu işlemleri yapmak ve fişinizi almak ise tamamen ücretsiz. İlk kez para ödemeden fiş almanın sahte mutluluğu da hediyesi olsun, ne diyelim.

Yorum Yap