1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Bakan Açıkladı: Postalarımız Artık Elektrikli Scooter İle Gelecek

Bakan Açıkladı: Postalarımız Artık Elektrikli Scooter İle Gelecek

pttden-devrim-niteligindeki-elektrikli-scooter-karari-1

Devir yenilik devri. Bu yeniliklere ayak uydurmak yüz yıllık kurumların bile boynunun borcu oldu elbette. O kurumlardan biri de Posta Telgraf Teşkilatı (PTT) oluyor. Son dönemde oldukça popüler olan ve kısa mesafelerin gözdesi elektrikli scooterlar posta teşkilatının bünyesine alınmaya hazırlanıyor.

1Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Açıkladı

İstanvul’da bugün itibariyle posta dağıtımın elektrikli scooterlar aracılığıyla yapılacağı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından sosyal medya hesaplarından duyruldu. Bakan Karaismailoğlu Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada;

“Ülkemizin en köklü kurumlarından #PTT, yenilikçi stratejileriyle geleceğe hazırlanırken hizmet verdiği sektörlere yön vermeye devam ediyor. İstanbul’da bugünden itibaren PTT dağıtım görevlileri teslimatlarını #çevreci ulaşım aracı olan #elektrikli #skuter ile yapacaklar.” ifadelerini kullandı.

2Hem Çevreci Hem Hızlı

PTT’nin başladığı yeni uygulama ile oldukça çevreci bir adım atılmış olacak. Çevre kirliliğini azaltacak bu doğa dostu çözüm aynı zamanda İstanbul trafiğinde kuryelere zaman da kazandıracak. Böylece vatandaş postalarına daha hızlı kavuşacak.

Yorum Yap