1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Bir Dönem Masaüstünün Baş Köşesindeydi: Efsane Medya Oynatıcı Winamp Yeni Tasarımıyla Geliyor

Bir Dönem Masaüstünün Baş Köşesindeydi: Efsane Medya Oynatıcı Winamp Yeni Tasarımıyla Geliyor

Campus_Party_2009_Winamp

Biz çok küçükken bilgisayarlarımız şimdiki gibi değildi tabi. O bilgisayarların da masaüstünün olmazsa olmazı unutulmaz medya oynatıcı Winamp’tı. Spotify, Deezer, Tidal, fizy gibi müzik platformlarının olmadığı zamanlarda şarkıları indirir ve Winamp’a yükleyip arka planda oynatırdık. O zamanki playlistlerimizin altından bile değerli olduğu medya oynatıcı şimdi yeniden aramıza gelmeye hazırlanıyor.

1Spotify Gibi Olacak

Winamp Mobil Android ve iOS için geliyor

Uzun zamandır varlığını bile unuttuğumuz Winamp güncellenerek müzik sektörüne yeni bir soluk katmaya hazırlanıyor. Tamamen yenilenen ve logosu değişen uygulama eski halinden çok farklı olacak. Spotify benzeri bir platforma dönüşmesi beklenen Winamp’ın beta sürümüne buradan ulaşabilirsiniz.

2‘Büyük Şeyler Oluyor’

Winamp’ın kendi sitesinde karşılaşılan açıklamayı paylaşalım; “Büyük bir şeyler oluyor. Yeni nesil için Winamp’ı inşa ediyoruz. Winamp sadece güncellenmekle kalmadı, tamamen yeniden düzenlendi. Yeni Winamp, nerede olursanız olun sizi müziğinize bağlar. Sevdiğiniz sanatçılara yaklaştırır. En sevdiğiniz müzik podcastleri ve radyo istasyonları için eviniz. “

2013 yılından beri kullanamadığımız, Winamp yakında bizlerle olacak. Ne diyorsunuz sizce eskisi kadar popüler olacak mı?

Yorum Yap