1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Biz Bu İnsanları Seviyoruz: Türk İzleyicisinin En Sevdiği 10 Netflix Karakteri

Biz Bu İnsanları Seviyoruz: Türk İzleyicisinin En Sevdiği 10 Netflix Karakteri

lede-money-heist-1300x785

Dizi izlemek çok ciddi bir alışkanlık değil mi? Özellikle Netflix’in Türk piyasasına balıklama girişiyle diziler,filmler hep oradan izlenir oldu. Yüzlerce içeriğe çok çabuk ulaşıyor olmamız arka arkaya İspanyol yapımından Almanına; Hint filminden Çin filmine tüm içerikleri bir çırpıda bitirmemizi sağladı. Bu dizi ve filmlerde tercihlerimiz de elbette millet olarak diğerlerinden farklılık gösterebiliyor. Biz de araştırdık ve bugün Türk izleyicisinin en sevdiği Netflix karakterlerini sizin için derledik.

1Ragnar Lothbrok

İskandinav tarihini anlatan The Vikings dizisinin ana karakteri listenin bir numarası. İkonik bir karaktere can veren Travis Himmel’ın mükemmel oyunculuğuyla birlikte lider, savaşçı ve güçlü birini ekranda görmeyi çok seviyoruz belli ki. E tabi bir de adam çok yakışıklı!

2Michael Scofield

Prison Break daha Netflix yokken de hayatımızdaydı aslında. Ama Netflix’te de çok izlenen bu dizinin ana karakteri Türk izleyicisinin gönlünü kazanan ikinci isim oluyor. Hapisten kaçmaya çalışan bu adamın zekası bizi ekrana kilitlemeye yetiyor da artıyor bile.

3Tommy Shelby

Peaky Blinders dizisi de çok sevilen Netflix dizilerinden. Ve ana karakter Tommy Shelby, bu dönem dizisinin sevilmesinin en önemli nedenlerinden biridir desek yalan olmaz.

4Sherlock

Dünyaca ünlü bir İngiliz dedektifin anlatıldığı Sherlock Holmes’a hayat veren Benedict Cumberbacht, rolün altından öyle güzel kalkıyor ki hepimiz çok seviyoruz.

5Jesse Pinkman

Breaking Bad dizisinin bu kadar geniş bir kitleye ulaşmasının arkasındaki güç Aaron Paul’un hayat verdiği Jesse Pinkman. Bu asi ruhlu karakterin içinde yaşattığı merhametli duygu dünyasına göz atmak belli ki bizi mutlu ediyor.

6Geralt

The Witcher dizisinden Geralt karakteri, Superman’den de tanıdığımız Henry Cavill tarafından canlandırılıyor. Dizinin en sevilen dizilerden biri olmasının sebeplerinden biri yine iyi yazılmış bu karakter diyebiliriz.

7Profesör

La Casa de Papel dizisinin sevilen karakteri Profesör, zekasıyla, organizasyon yeteneğiyle bizleri kendine hayran bırakıyor. Diğer karakterleri çekip çevirmesi, planlı yapısı oldukça ilgi çekse de bazen duygularına da yenik düşmüyor değil.

8Walter White

Breaking Bad dizisinden sevilenler, Jesse Pinkman ile sınırlı kalmıyor. 50 yaşında bir kimya öğretmeni olmasına rağmen sıkıcılıktan öte bir hayatı olan White, bazen çok eleştirilse de bazıları tarafından da çok seviliyor.

9Berlin

La Casa de Papel dizisinden sevilen bir diğer karakter de Berlin. Hele ki profesörle karşılıklı sahneleri unutulmazlardan. Tabi bu karaktere hayat veren Pedro’nun Türkiye ziyareti de bu sevgiyi perçinledi diyebiliriz.

10Carla

Ve listenin 10 numarası bir kadın karakter, en sonunda! Elite dizisinde aslında bir ana karakter olmasa da rolü ile en akıllarda kalan isim oldu Carla. Ester Exposito Elite de hem güzelliği hem de etkili oyunculuğuyla estirdi diyebiliriz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Yorum Yap