1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Bu Koleksiyonlar Başınızı Döndürecek: Dünyanın En Acayip Koleksiyonları

Bu Koleksiyonlar Başınızı Döndürecek: Dünyanın En Acayip Koleksiyonları

Dünyanın En Acayip Koleksiyonları

Biriktirmek arzusu insanların yerleşik hayata geçmelerinin ardından evrimleştiğini düşündüğümüz bir dürtü. Özellikle çocukluk yıllarımızda mutlaka ki bir şeyleri biriktirmeyi ve kendi çapımızda bir koleksiyoner olmayı denemişsinizdir. Bizim biriktirdiklerimiz deniz kabuğu, peçete, pul gibi ürünler olsa da dünyada insanların sahip olduğu koleksiyonlar sizi oldukça şaşırtacak.

1Klozet Kapağı Koleksiyonu

Teksaslı Barney Smith adlı bir kişi tarafından biriktirilen klozet kapaklarının toplam sayısı 700 adedi bulmuş duruda. Klozet kapaklarının üstünde yer alan resim ve şekiller oldukça dikkat çekici olsa da ürünün sonu itibariyle klozet kapağı olması bu koleksiyonu oldukça farklı kılıyor.

2Trafik İşaretleri Koleksiyonu

Steve Salcedo tarafından sürdürülen bu koleksiyonda 350 adet civarı trafik işareti bulunuyor. Çocukluğundan beri özellikle trafik ışıklarına olan merakı ile bu ürünleri biriktirmeye başlayan koleksiyonerin koleksiyonunda yer alan ürünlerin tamamı antika özelliği taşıyor.

3Diş Macunu Koleksiyonu

Aynı zamanda bir diş hekimi olan Val Kolpakov 2002 yılından beri diş macunu biriktiriyor. Toplamda 1400 farklı diş macunu biriktirmeyi başaran koleksiyoner, aynı zamanda bu alandaki en büyük arşivin sahibi.

4Penis Koleksiyonu

Evet yanlış okumadınız, penis koleksiyonu. İzlandalı Sigurdur Hjartarson’un 1997 yılında başlayan macerası hala devam ediyor. Bugüne kadar 43 memeli hayvandan 143 farklı penis koleksiyonu bulunan İzlandalı hala bir insandan bağışlanacak olan penisi beklediğini söylüyor.

5Kalıp Sabun Koleksiyonu

Annesine bakmak durumunda kalan Carol Vaughn, bu işi eğlenceli hale getirmek için dünyanın farklı yerlerinden sabun siparişi vermeye başlamış. Şimdilerde sayısını bilemediği kadar çok kalıp sabunu olan Carol’un tüm sabunları dünyanın dört bir yanından gelmiş olması ile oldukça kıymetli.

6Su Tabancası Koleksiyonu

Çocukluğundan beri en sevdiği oyuncak olan su tabancalarını biriktirmeye başlayan Chrsi Reid, şu anda 340 farklı su tabancasının sahibi. Bilinen tüm su tabancası modellerine sahip olmak isteyen Chris, bunun için dünyanın her yerinden bağış ve destek bekliyor.

7Barbie Bebek Koleksiyonu

Barbie bebeklere aşırı takıntılı olan Jian Yang bir erkek olarak sahip olabileceği tüm Barbie bebekleri evinde biriktirmeye başlamış. Şu anda 3000’den fazla Barbie bebeği olan Yang, çıkan her yeni modeli alıp koleksiyonuna eklemek istiyor.

Yorum Yap