1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. “Bunu da Mı Yaptınız?” Dedirten Ecnebi İcadı En İlginç Akıllı Ürünler

“Bunu da Mı Yaptınız?” Dedirten Ecnebi İcadı En İlginç Akıllı Ürünler

576044ecdd0895ac7a8b4860

Artık öyle bir dünyada yaşıyoruz ki akıllı cihazlar lüksten ziyade uzuvlarımız kadar olağan ve gerekli gibi. İtiraf edin önceleri ne gerek var dediğiniz bir çok akıllı cihazı evinize aldınız, hayatınıza dahil ettiniz. Teknoloji asla geriye gitmez tabi efendim ve her seferinde bizi şaşırtacak yeni buluşlarla karşımıza çıkmayı başarır. Akıllı cihazlarda da durum tamamen böyle. Biz de boş durmadık ve alışık olduğumuzun dışında, ilginç,  “Bunu neden yaptınız?” dedirten cinste akıllı cihazları derledik sizin için.

1Akıllı Prezervatif

İşte bir bu eksikti dedirtecek bir akıllı cihazla başlıyoruz. Yatak odasının ilk akıllı cihazı olan akıllı prezervatif 2018’de piyasa sürülmüş. İstenmeyen gebeliklerin önüne geçerken bulaşıcı hastalık kontrolü yapan hatta yakılan kaloriyi hesap eden bir akıllı cihaz kendisi. Skor takip eden, cinsel performansını övüp bitiremeyen beyler için kanıtlı belgeli cihaz diyebiliriz kısacası.

2Akıllı Bebek Arabası

Bebeğimden önce arabası aklı selim olsun diyenlere özel bir icat sıradaki akıllı cihazımız. Elinizle itmek zorunda olmadan sizin hareketlerinizi takip etmesi elbette mükemmel olan bu cihaz güvenlik açısından ne kadar sağlıklı bilemiyoruz tabi.

3Akıllı Şemsiye

Hava durumu üzerine yapılan akıllı cihazlardan biri olan akıllı şemsiye nemi, ısıyı, yağışı komple ölçüyor. Sağanak yağışlarda hemen önce ise uyarısını kullanıcıya veriyor akıllı şemsiye.

4Akıllı Mandal

Çamaşır balkonda asılıyken yağmur yağması bir çoğumuzun yaşadığı günlük bir stres konusudur. Ancak teknoloji geliştiriciler öyle bir buluşla çare bulmuşlar ki. Evet akıllı çamaşır mandalı. Bu mandal, hava durumunu ölçüyor, çamaşırdaki nemi eşitçe dağıtıyor. Çamaşırlar kuruyunca size haber veren  bu cihazlar, yağmur uyarısı da yapıyor.

5Akıllı Tava

Bizim favorimiz bu akıllı cihaz, çünkü sık sık yemek yakanlardanız. Eğer siz de böyle bir problemle yüzleşiyorsanız sürekli alın bir akıllı tava çözün sorununuzu. Pişme derecesini ayarlayan, eti çevirmenizi, yemeği karıştırmanızı hatırlatan bu cihazla mutfakta işler kolaylaşıyor.

Yorum Yap