1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Çocukluğumuzda Aklımızı Kaçırtan ‘Çığlık’ Filminin Evi Günlük Olarak Kiralanacak: Günlüğü 5 Dolar

Çocukluğumuzda Aklımızı Kaçırtan ‘Çığlık’ Filminin Evi Günlük Olarak Kiralanacak: Günlüğü 5 Dolar

hamgZzonDUSJxiwM2DwJTA

Tüm zamanların, özellikle 90’ların en ilgi çeken, sevilen, tekrar tekrar izlenen korku serisi Çığlık yani Scream, bizi yeterince psikopat edip çocukluğumuzu katletmemişcesine şimdi de yeni ibr girişimle adından söz ettiriyor. Çığlık serisinin ikonik korku evi Stu Macher isimli karakterin yaşadığı ev günlük olarak kiralanmaya hazırlanıyor. Aman kafa karışıklığı olmasın bizde Kapadokya’ya gidip Asmalı Konak dizisinin geçtiği evi gezmekten çok daha fazlası var bu hikayede.

1Geceyi Geçirmek Cesaret İster

Filmin hayranları için çok ayrıcalıklı bir durum, bir fırsat olacak olsa da bu evde bir gece geçirmek büyük cesaret ister. Filmin çekildiği halinin korunduğu bu ev Cadılar Bayramı, resmi tatiller için gecelik konaklamaların heyecan veren adresi olacak gibi tabi cesaretiniz varsa. Evin her yerinden görülebilen ikonik hayalet surat, karakterlerin eşyaları, 90’lara ait kasetler ve hatta dönemin popüler atıştırmalıklarıyla bugün itibariyle rezervasyon için sistem çalışmaya başlıyor. Ayrıca, evde yer alan telefon hattı ile eve gelenler aktör David Arquette’nin oynadığı Deputy Dewey karakterinin sesiyle karşılanıyor. Ve en ürkütücüsü ise evin kapılarında yer alan Tatum Riley karakterinin öldürülürken aldığı bıçak darbeleri.

2Airbnb’de 5 Dolardan Kiralanacak

Gerçekte California, Tomales bölgesinde yer alan ev, dört yatak odası, dört banyosu, kütüphanesi, üç şöminesi bulunan 455 metrekarelik malikane tam 2,8 milyon dolar değerinde. Ancak Airbnb’de belirlenen evin 3 günlük konaklama bedeli 5 dolardan başlıyor. Tabi konaklamalar başlayıp, proje hayata tam anlamıyla geçince fiyatların artıp artmayacağı ise merak konusu.

 

 

 

Yorum Yap