1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Dünyanın En İğrenç Rekorlarından Biri, Tırnak Rekoru

Dünyanın En İğrenç Rekorlarından Biri, Tırnak Rekoru

BWrAq5TbCEGg1iXuzLvSdg

Sridhar Chillan, temizliğine düşkün halkımız tarafından muhtemelen garipsenerek okunacak bir rekora imza attı. Chillan, 63 senedir kesmeye direndiği tırnaklarıyla Guinness Rekorlar Kitabı’nda yerini aldı.

163 Yıldır Tırnaklarını Uzatıyor


Sridhar Chillan, bahsettiğimiz 63 senede uzunluğu 2 metreye ulaşmış tırnaklara sahip. Chillan, 1952’den beri tırnaklarını kesmiyor. Chillal’in başparmağındaki tırnağı 164.5 cm, işaret parmağı 186.6 cm, yüzük parmağı 181.6 cm, küçük parmağının uzunluğunun ölçüsü de yaklaşık 2 metre. Sridhar Chillan’ın tüm tırnak uzunlukları toplamı da yaklaşık 909.6 cm olduğu kaydedildi. Bu 9 metreden de fazla olduğunu gösterir…

2Bu Alanda Bir İlk


Hindistan’da olan 78 yaşındaki Sridhar Chillan’ın bu alanda bir ilki gerçekleştirmesiyle Guinness Rekorlar Kitabı’na girmeyi başardığını öğrendik.

3İş Yapmak İçin Tek Elini Kullanmış


1952 yılında, yani Sridhar Chillan 16 yaşındayken sağ eliyle iş yapabilmek için sadece sol elindeki tırnakları uzatma kararı almış. Tırnak uzatmaya baş koyma hikayesinin böyle başladığını söylüyor.

4İş ve Aşk Hayatının Kötü Etkilendiğini Söylüyor


Tırnaklarına uyurken bile dikkat ettiğini söylüyor Sridhar Chillan. Söylediğine göre her 30 dakikada bir uyanıp, elini hareket ettiriyormuş. Ailesinin de öğretmenlerinin de uzatmasına mâni olamadığı tırnaklarının özel hayatını da kötü etkilediğini ifade ediyor. İş hayatının da yolunda gitmediğini ekliyor.

5Bu Yola Baş Koymasının Hikayesini İse Şöyle


Sridhar Chillan’ı bu anlam vermekte zorlandığımız kararından ne yaşadığı zorluklar ne de yakınları döndürebilmiş. Bunu hedef edinmesinin hikayesi de kendisinin anlattığına göre şu şekilde: Henüz okula giden küçük çocukluk yaşlarında öğretmeninin tırnağını kırdığı için yakın bir arkadaşıyla dayak yemiş. Buna anlam veremeyerek sebebini sorduklarında ise hoca, uzun bir tırnağa sahip olmanın anlamını asla anlayamayacaklarını söylemiş. Bu sözlerin kendisini etkilediğini söyleyen Chillan o günden sonra tırnaklarını uzatmaya başladığını ifade ediyor.

6Peki ya Şimdi?


Chillan hedefine ulaştığı için çok mutlu olduğunu söylüyor. Bu konuşmaları yaptıktan sonraki hedefinin tırnaklarını müzeye bağışlamak olduğunu ifade etmişti. Şimdi ise 83 yaşındaki Shridhar Chillan 9 metrelik meşhur tırnaklarını kestirdi ve ABD’nin New York şehrinde bulunan “Believe it or not!” isimli müzesine bağışladı.

Yorum Yap