1. Ana Sayfa
  2. Popüler Kültür
  3. Duygusal Olarak Demir Gibi Dirayetli İnsanların Özellikleri

Duygusal Olarak Demir Gibi Dirayetli İnsanların Özellikleri

kapak

Yaşadığımız dünya herkesin hemfikir olduğu gibi, yeterince zor. Bu anlamda duygusal, mental güç hepimizin aradığı bir özellik. Bu anlamda güçlü olan insanların bazı özelliklerini sizler için derledik.

1Dikkatleri Toplama Çabaları Yoktur


Duygusal olarak güçlü olan insanların en çarpıcı olanlarından biri kendilerini doğrulamalarıdır ve bunun yanında yaptıklarını da onaylamalarıdır. Bu ne demek? Bu tip insanlar sahip olduklarının yeterli olduğunu düşünmek ve bunun yanında gerçekten bunu hissetmek hususunda diğer insanların düşüncelerine çok az derecede ya da hiç bağlı değildirler. Yani buradan anlayacağımız, sadece kendi kriterleri ile eğilim gösterirler.

2Düştüğü Yerden Kalkarlar


Az önceki madde ile yakından ilişkilidir. Duygusal manada güçlü insanların özelliklerinden biri olan, reddetme ile başa çıkabilme yetileri ve bunu yaparken karşıdakini incitmeden başarma yetenekleridir. Bu tip güçlü insanlar, reddederken arkada izlerinin kalmamasına veya koşullu eylemlerde bulunmamaya dikkat ederler.

3İçlerinden Geldiği Şekilde Tavır Alırlar


İstediğini yapmak manası, bir çocuk gibi aklından estiği şekilde ya da kaprisli bir biçimde davranmak anlamına gelmiyor elbette. Bir toplum baskısı, tamamen hurafe olan düşünceler dahilinde hareket etmediğini gösterir.

4Diğer İnsanlara Zarar Verme Amaçları Gütmezler


Başkalarına zarar vermeye dair duyulan arzu sadece kendi içimizde tam manasıyla oturtamadığımız hususlar veya düzgün bir şekilde çözemediğimiz problemler sebebiyle meydana gelir. Her ne koşulda olursa olsun insan diğer insanlara ihtiyaç duyar. Yani biz hepimiz, birbirlerine bağımlı canlılarız, organize yaşarız.

5Arkadaş Seçimleri Kendilerine Aittir


Duygusal anlamda güçlü insanların en spesifik özelliklerinden biri, hayatlarına aldıkları kişiler hususunda oldukça seçici olmalarıdır. Bu tiplemedeki insanlar, kalplerinin kapılarını sonuna kadar tüm dünyaya açamayacak olduklarının farkındadırlar.

6Değişimden Korkmazlar


İşte bu madde tam da duygusal anlamda güçlü olmak demektir. Eğer kırılgan bir yapı hakimse veya zaman zaman bu biçimde hissediyorsak, kendimizi korumak için daha sert ve katı biçimde izleyeceğiniz rutinler oluşturmamız çok doğal bir mevzudur. Bu şekilde davranmanın, daha dolu bir yaşamdan mahrum bırakıyor olsa da, güvende olmamızı sağladığını düşünür sığınırız. Güçlü olmak bu anlamda değişebilmek, konfor alanından çıkmaktır.

7Etki Altına Girmezler


Duygusal anlamda güçlü bir kişi, elde ettiği bir veriyi kesinlikle en öncelikle sorgular. Bu bilgiyi kabul etmeden evvel kendi kafasında sindirir ve bir değerlendirir. Herkesin yaptığının aynısı yapmak veya fiziksel belki de mental manada dönemin moda olan metotları uygulamak gibi bir eğilim taşımazlar.

Yorum Yap